10 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Yine Artışta!

Son güncelleme:

10 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 56 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 778’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 1.649 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 334 bin 31’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.391 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 293 bin 145’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 113 bin 102 test ile beraber toplam test sayısı 11 milyon 506 bin 414 oldu.

Ağır hasta sayısı bugün artış gösterdi, 1.414 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.2 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48,6, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %68,8, ventilatör doluluk oranı %31,4, filyasyon oranı %99,3 olduğu görüldü.

10 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Azaldı!
10 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Azaldı!

Fahrettin Koca 10 Ekim koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda; ”Ağır hasta sayımızdaki düşüş durağanlaşıyor. Ağır hasta sayısını kontrol altında tutmak zorundayız. Bugün 1.649 yeni hasta tespit edildi. Sağlık çalışanlarımızın işlerini kolaylaştırmak için tedbirlere uymalıyız. Birlikte başaracağız, güvenin.” açıklamasında bulundu.

Fahrettin Koca dün ağır hasta sayısının hala düşüşte olduğunu açıklamıştı fakat bugün durağanlaştığını belirtti. Mücadeleye devam edilerek birlik olunması gerektiğinin üzerinde durdu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.