11 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Düne Göre Azaldı!

11 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 59 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 837’ye yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği düşüş ile 1.502 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 335 bin 533’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.212 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 294 bin 357’ye ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 109 bin 301 test ile beraber toplam test sayısı 11 milyon 615 bin 715 oldu.

Ağır hasta sayısında bugün de azalma görüldü, 1.411 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.2 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48,6, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %68,8, ventilatör doluluk oranı %31,4, filyasyon oranı %99,3 olduğu görüldü.

11 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Düne Göre Azaldı!
11 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Düne Göre Azaldı!

Fahrettin Koca 11 Ekim koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda; ”Bugün 1.502 yeni hasta tespit edildi. Toplam ağır hasta sayımız bugün 1.411. Hastaların şifa bulması için kendisi hastalanmayı göze alan, uykusuz kalan sağlık çalışanlarımıza destek olmak istiyorsak tedbirlere uyalım. Birlikte başaracağız, güvenin.” açıklamasında bulundu.

Mücadelede birlik olunması; hastalanması pahasına hastalara şifa olmaya çalışan sağlık çalışanlarına destek olunması gerektiğinin üzerinde durdu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.