111 Kehanetini Tutturan Kahin Aziz Malaki’nin İstanbulla İlgili Kehaneti Korkuttu!

Son güncelleme:

1094-1148 yılları arasında yaşayan ve 1143 yılından sonra gelecek son 111 adet Papa’yı tarif eden dünyanın en ilginç kahini Aziz Malaki’yi biliyor musunuz?

Aziz Malaki şu an Papa olan Franciscus’a kadar seçilen tüm Papa’lar için öngördüğü kehanetleri tutan bir ünsüz kahin.  111 kehaneti bulunan ve hepsini tutturan kahinin 112. Kehaneti ise İstanbul ile ilgili…

Aziz Malachy, 112. sıradaki son kehanetinde bir kaç cümle ile üzeri örtülü olarak insanlığın başına gelecek korkunç bir olayı bildiriyor.

Aziz Malachy, 112. ve son kehanetinde “Kutsal Roma Kilisesi’nin son zulmü esnasında başta koyunlarını sayısız sıkıntıların ortasında otlatacak olan Romalı Peter bulunacak. Ve bunlar sona erdikten sonra yedi tepeli şehir yok edilecek ve korkunç hakim insanlarını yargılayacak. Son.” Yazdığı iddia ediliyor.

Bu metinden anlaşılan ise göreve gelecek son papanın Katolik Kilisesini yıkacağı!

Fakat bu kehanetin çok daha korkutucu bir yanı var!

Kehanete göre kilisenin yanacağı bu kötü dönemin sonunda yedi tepeli şehir yok olacak! Asıl bilinmesi gereken ise sadece 7 tepesi bulunan iki şehir var, o da Roma ve İstanbul!

Kehanetin korkutan tarafı ise Aziz Malaki’nin bu kehanetiyle ‘Büyük İstanbul Depremi’ni ön gördüğü iddia ediliyor.

Paul VI için “Flos florum” yani çiçeklerin çiçeği cümlesini kullanmıştır. Çiçeklerin çiçeği, Hristiyanlık geleneğinde Zambak çiçeğidir. Papa’nın armasında da bu çiçek vardır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.