14 Gün Boyunca İzleyeceğiniz Salgın Filmleri…!

Salgınlar bir çok filme konu oldu böylelikle pek çok noktada bilgi sahibi olduk aslında.Konu aslında pek çok farklı noktada salgınlar hastalıklar ve farklı türler olarak karşımıza çıkıyor size bir kaç örnekle izleye bileceğiniz bir çok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız ve evde zaman geçirirken sıkılmayacağınız öneriler sunuyoruz.

World War Z – 2013

Dünya savaşı gerçekten bir salgın bir çok olayın bir arada işlendiği hafızamıza kazınan pek çok olay yer aldığı izleyicisini gerçekten yaşasak neler değişir dedirttiği bir efsane olarak tanımlaya biliriz. Aynı zamanda Filmde, zombi salgını yaratan bir virüsün ardından hayatta kalmaya ve ailesini hayatta tutmaya çalışan bir adamı konu ediniyor. Filmde Brad Pitt başrolde oynuyor.

Flu – 2013

Güney Kore yapımı “Flu” hastalık 36 saatte öldüren H5N1 virüsünün neden olduğu bir salgını anlatıyor. Salgın ise, insan kaçakçılarının ölmüş göçmenleri bulmasıyla başlıyor. Filmin yönetmeniyse Kim Sung-su.

Virus – 2019

Gerçek bir hikayeden uyarlanmış film olarak karşımıza çıkıyor.Gerçek farklı öyküsü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Virüs, Aashiq Abu tarafından Kerala’daki 2018 Nipah virüsü salgını kurulan ve yönetilen bir

film.

 Train to Busan – 2016

 Film bir trende geçiyor.Trende başlayan salgın sırasında yolcular kaçamıyor.  İşler tam da o noktada kötü makinistin de virüse yakalanmasıyla, tren başı boş bir şekilde ilerliyor. Sağlıklı yolcular ise hem salgın ile  hem de trenin kontrolü ile uğraşıyor ve zorlu bir hayatta kalma mücadelesi başlıyor.

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.