15 Ekim Koronavirüs Tablosu: Toplam Test Sayısı 12 Milyonu Geçti, Hasta Sayısı Yine Arttı!

Son güncelleme:

15 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 66 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 9 bin 80’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 1.693 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 342 bin 143’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.311 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 299 bin 679’a ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 116 bin 303 test ile beraber toplam test sayısı 12 milyonu aşarak 12 milyon 77 bin 773 oldu.

Ağır hasta sayısı gösterdiği düşüş ile 1.408 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.9 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48.7, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %65.4, ventilatör doluluk oranı %32.7, filyasyon oranı %99.4 olduğu görüldü.

15 Ekim Koronavirüs Tablosu: Toplam Test Sayısı 12 Milyonu Geçti, Hasta Sayısı Yine Arttı!
15 Ekim Koronavirüs Tablosu: Toplam Test Sayısı 12 Milyonu Geçti, Hasta Sayısı Yine Arttı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 15 Ekim koronavirüs tablosu hakkında ”Toplamda 12 milyondan fazla test yapıldı. Bugün tespit edilen 1.693 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız durağan seyrine devam ediyor. Filyasyon, izolasyon eksiksiz devam ediyor. Hasta sayısını tedbirlere birlikte uyarak azaltabiliriz. Kazanan biz olacağız.” yorumunu yaptı.

Toplam test sayısı 12 milyonun üzerine çıktı. Hasta ve vefat sayısı bugün düne göre yükselişte. Ağır hasta sayısı belirli bir noktada durağan şekilde devam ediyor.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.