16 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Artışta!

16 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 63 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 7 bin 249’a yükseldi. Hasta sayısı ise düne göre artışta ve 1.771 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 296 bin 391’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı arttı ve 1.342 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 262 bin 602’ye ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 112 bin 645 test ile beraber toplam test sayısı 8 milyon 855 bin 180 oldu.

Ağır hasta sayısı gösterdiği artış ile 1.351 oldu, hastalarda zatürre oranı %7,1 olarak tabloda yer aldı.

16 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Artışta!

Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı basın toplantısı konuşmasında:

”Biz ve dünya virüsün saldırısı karşısında baştakinden daha zor dönemdeyiz. Daha zor ve umutların gerçekleşmeye yakın olduğu bir dönemdir. DSÖ verilerine göre dünya genelinde 29 milyon 500 bini geçti. Hayatını kaybeden kişi sayısı milyona yaklaştı.

Vefat sayımız Türkiye’nin kıyaslanabileceği Almanya gibi ülkeler dikkate alındığında başarımız ortadadır. Türkiye’nin 9 aydan bu yana salgınla mücadelesinde dünya toplumların duygularıyla benzerlikler gösteriyor. İnsanlar yaşananlara karşı bıkkınlık, hayatın yavaşlayışına karşı öfke duyuyor. Gençler engellenmişlik duygularıyla baş başa. Yaşlılarda umutsuzluk hatta suçluluk duygusu. Asıl ilginç olansa salgının bize getirdiği izole edilmişlik hissi ve olumsuzlukları sadece bizlerin yaşadığı yanılgısıdır.” açıklamalarında bulundu.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.