16 Temmuz Koronavirüs Tablosu: Vaka Sayısı Yine 1.000’in Altında!

Son güncelleme:

16 Temmuz koronavirüs tablosu son 24 saatlik koronavirüs verilerine göre; bugün toplam 42 bin 411 test yapıldı, yapılan testler sonucunda 933 yeni vaka tespit edildi böylelikle toplam vaka sayısı 216 bin 873’e yükseldi. 21 kişinin hayatını kaybetmesiyle de toplam vefat sayısı 5 bin 440’a yükseldi. Düne göre vaka sayıları düştü. Fakat vefat sayısı artışa geçti.

Toplam test sayısı 4 milyon 149 bin 909 oldu.

Toplam yoğun bakım hasta sayısı 1.213 oldu.

Toplam entübe hasta sayısı ise 394 olarak tabloda yer aldı.

16 Temmuz Koronavirüs Tablosu: Vaka Sayısı Yine 1.000’in Altında!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 16 Temmuz Koronavirüs Tablosu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı;

”Daha çok test, daha çok vaka saptar. Test sayısıyla yeni vaka sayısı arasındaki ilişki ise bire bir değildir. 15 Haziranda 1.592 vaka sayısına ulaştığımız gün de test sayımız 42.000 idi. Test sayısı ihtiyaca göre değişmektedir. Sonucu belirleyen tedbirdir.”

Tablo öncesi ise Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesabından kalabalık iş ortamlarında mesafeye uyma ve tek kalmadıkça maskeyi çıkartmama uyarıları yaptı;

”İŞ YERİNDE BİZ BİZEYİZ TEORİSİ. Bu teori, “bilimsel” olarak yanlıştır. İş yerinde biz bize değiliz. Sayısız insanla teması olan kişiler olarak birlikteyiz. Mesafeyi karşılıklı koruyalım. Maskeyi, tek başına kalmadıkça indirmeyelim.

Hazır bir araya gelmişken hemen dağılalım.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.