17 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta ve Vefat Sayıları Düne Göre Azaldı

Son güncelleme:

17 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 71 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 9 bin 224’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği azalma ile 1.723 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 345 bin 678’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.401 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 302 bin 449’a ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 112 bin 131 test ile beraber toplam test sayısı 12 milyon 306 bin 909 oldu.

Ağır hasta sayısı günler sonra gösterdiği azalma ile 1.428 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.9 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48.7, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %65.4, ventilatör doluluk oranı %32.7, filyasyon oranı %99.4 olduğu görüldü.

17 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta ve Vefat Sayıları Düne Göre Azaldı
17 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta ve Vefat Sayıları Düne Göre Azaldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 17 Ekim koronavirüs tablosu hakkında ”Bugün yapılan testlerde 1.723 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayısını düşürecek olan hastalığın bulaş yollarını engellemektir. Bunun için şuan en önemli silahımız tedbirlere birlikte uymak. Tedbirlere uyarsak kazanan biz olacağız.” yorumunu yaptı.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı 1.723 oldu. Ağır hasta sayısı düne göre azalma gösterdi. Sağlık Bakanı, tedbiri elden bırakılmaması gerektiğini tekrar tekrar vurguladı.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.