19 Şubatta Berkay Ateş’e Hayatının En Anlamlı Doğum Günü Hediyesini Verin!

Başarılı oyuncu Berkay Ateş, Twitter ve İnstagram hesabı aracılığıyla sevenlerine bir çağrıda bulundu. 19 Şubat olan doğum gününde Türk Kanser Derneği adına bağış yapılması için sevenlerine ve hayranlarına çağrı yapan Berkay Ateş, kanser hastaları için yaptığı bu yardım çağrısı için İnstagram hesabı üzerinden şu açıklamada bulundu: “19 Şubat, doğum günüm. Bu vesileyle bana verebileceğiniz en büyük hediye, kanser hastaları için yapacağımız bağışlar olacaktır. Küçük ya da büyük demeden yapılacak her bağış, bir kişinin derdine derman olabilmek demektir. Türk Kanser Derneği için açtığım kampanya linkini profilimdeki ‘Bio’ya ekledim. Oradan ulaşabilirsiniz. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.” Ünlü oyuncunun Twitter hesabından sevenlerine yaptığı çağrı ise şu şekilde: “Herkese merhaba, Yapacağınız her bağış, bir kişinin derdine derman olacaktır. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.” Türk Kanser Derneği’ne Berkay Ateş’in doğum günü adına yapacağınız bağışlar için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

fonzip.com/tkd/kampanya/berkay-ates-dogum-gunu-bagis-kampanyasi

Berkay Ateş, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Türk Kanser Derneği Kimdir?

1964 yılında hizmete başlayan Türk Kanser Derneği, günümüze kadar birçok kanser hastasının ve onların yakınlarının hayatlarına dokundu. Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Kanse Derneği, T.C. Bakanlar Kurulu’nun Kamu Yararına Çalışan Dernekler statüsüne sahip. 1964’den bu yana bir milyon insana destek olan Türk Kanser Derneği, bugün de birçok kanser hastasına ve hasta yakınlarına umut olmaya devam ediyor. Olanakları dahilinde, her kanser hastasına bütüncül bir bakım sunan Türk Kanser Derneği, hastalara tarama, tedavi, takip, psikolojik destek, beslenme danışmanlığı, ikincil görüş, palyatif bakım ve onkoloji koçluğu gibi epey kapsamlı bir tedavi ve hizmet sunuyor. Türk Kanser Derneği, bu hizmetleri imkanları kısıtlı kanser hastaları da dahil bütün ihtiyaç sahibi hastalara büyük bir titizlikle uyguluyor. Bu gün halkı bilinçlendirmeye de büyük önem veren Türk Kanser Derneği, ‘Erken Tanı Hayat Kurtarır’ sloganı ile binlere hayat kurtarıyor. Erken tanı bilincini oluşturmak adına birçok çalışma yürüten Türk Kanser Derneği’nin en önemli uygulaması ise ücretsiz sağlık taramaları hizmeti. Bu ücretsiz sağlık taramalarını vatandaşlar için kesintisiz yürüten Türk Kanser Derneği, bu hizmeti belediyeler ve kurumlarla iş birliği içinde yerine getiriyor. Toplum bilincinin de erken tanı için önemli olduğu kanser hastalığında, Türk Kanser Derneği yine vatandaşların yanında oluyor.

Erken Tanı Hayat Kurtarır sloganı ile Türk Kanser Derneği.

Topluma koruyucu sağlık hizmetlerini ulaştırmak ve sağlık taramaları hizmeti sunmanın yanında Türk Kanser Derneği, toplumun kanser hakkında bilgi sahibi olması adına seminerler ve konferanslar düzenliyor. Kanser hastalığında erken tarama teşhisi misyon haline getiren Türk Kanser Derneği, ayrıca dünyadaki gelişmelere entegre olarak kanser hastalığının tedavisi ile ilgili gerekli olan tüm bilgilere ulaşarak bunları insanlarla paylaşıyor ve bu vesileyle toplumda kanser farkındalığını arttırıyor. Kanser hastaları için yapılan desteği de en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan Türk Kanser Derneği, tedavi, bakım ve destek alanında uzman hekim kadrosu ve onkoloji uzmanları ile işbirliği içerisinde kanser hastalarına hizmet sunuyor. Dünya çapında bir bilgi gelişim merkezi olmayı hedefleyen Türk Kanser Derneği, kanser hastalığı ile ilgili tüm konularda ulusal olarak kanser bilincini aşılamayı vizyon haline getirdi. Dünyada referans olarak gösterilen gelişmiş bir merkez olmayı amaçlayan Türk Kanser Derneği, bu yolda çalışmalarını hızla yürütüyor.

Berkay Ateş, kanser hastaları için kampanya açtığı tarih olan, 19 Şubat’ta dünyaya geldi.

Bu Kampanyaya Destek Veren Başarılı Oyunu Berkay Ateş Kimdir?

19 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Berkay Ateş, başarılı bir tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Çeşitli tiyatro oyunları ile başarılı bir oyunculuk geçmişine sahip olan Berkay Ateş, sinemada da büyük başarılara imza atmış Abluka isimli sinema filminde Ahmet rolünü canlandırarak 22. Altın Koza Film Festivalinde ‘Umut Veren Genç Erkek Oyunu’ ödülüne layık görüldü. 72. Venedik Film Festivali’nde de boy gösteren Abluka filmi, büyük başarılara imza attı. Film, Venedik Film Festivalinde ‘En iyi erkek oyuncu’ dalında değerlendirildi. Abluka filmi, Toronto Film Festivali’nde de yer aldı. Hem diğer ülkelerde hem de ülkemize büyük övgüler toplayan Abluka, Asya Pasifik Film Ödülleri’nde Jüri Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü başarı ile bitiren Berkay Ateş, bu gün birçok dizi ve filmde beğenilerek izleniyor.

Başarılı oyuncu Berkay Ateş.

Tiyatro Oyunlarında Büyük Başarılara Sahip Berkay Ateş, Uzun Yıllardır Sahnede Olan Bir Sanatçı.

Uluslararası da dahil olmak üzerek ülkemizde epey beğenilen bir tiyatro sanatçısı olan Berkay Ateş, birçok tiyatro senaryosunun da sahibi. 2014 yılında kaleme aldığı ‘Hak’ isimli tiyatro oyunu, dünya prömiyerini o yıl 26 Eylül’de Köln’de yaptı. Berkay Ateş’in ‘İsyan eden bütün güzel insanlara armağanım’ dediği Hak oyununu başarılı oyuncu, Ayşenil Şamlıoğlu ile birlikte yönetti. Amal Omran’ın Arapça dilinde oynadığı bu oyun, Canberk Kuzu, Cem Yılmazer, Tomris Kuzu, Reyhan Özdilek ve Merih Aşkın ile birlikte yaratıldı. Türkiye’deki prömiyerini 15 Eylül 2014’te yapan ‘Hak’ oyunu, Kumbaracı50 adlı mekanda 20:30’da sergilendi. Oyun, 16-17-18 Ekim’de gösterimde kaldı. Hak oyunu birçok yerde prömiyerini yaptı ve bu mekanlardan biri de Luxembourg oldu. Berkay Ateş’in yer aldığı ‘Karabatak’ adlı tiyatro oyunu ise, 23 Ekim 2014’de, 1 Mart 2013’de kurulmuş olan D22 adlı mekanda 20:30’da izleyicilere sunuldu. Karabatak isimli tiyatro oyunu, XIV. Direklerarası Ödüllerinde ‘Yılın En İyi Özgün Oyunu’ Ödülüne layık görüldü. Bir başka büyüt yapıt olan ve Berkay Ateş’in yer aldığı William Shakespeare’in oyunu ‘Kral (Soytarım) Lear’ ise, 3 Kasım 2014 tarihinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde saat 20:30’da izleyicilerle buluşturuldu. Çok beğenilen tiyatro oyunlarını o yıllarda sergilemeye devam eden Berkay Ateş, 10 Mart 2015 tarihinde ise ‘Yirmi Beş’ adlı tiyatro oyununu tiyatro severler ile buluşturdu. ‘Avluda Buluşmalar’ adlı tiyatro oyunu 26 Ağustos akşamı gösterilen bu oyun, Meltem Cumbul’un okuması, Kerem Fırtına ve Yeşim Ustaoğlu’nun kısa film seçimi ile gerçekleşti. Kendisinin yazdığı ‘Kuş Öpücüğü’ adlı tiyatro oyununu da 12 Aralık 2015’te izleyicilerle buluşturan Berkay Ateş, bu oyunu ile izleyicilerden büyük beğenile topladı. Oyunun yazarı olmasının yanında oyuncular arasında da yer alan Berkay Ateş’in rol arkadaşları ise  Güneş Hayat ve Mesut Özkeçeci idi. Kuş Öpücüğü oyunu, Can Kulan ve Emir Çubukçu tarafından yönetildi.

Tiyatroya Yıllarını Adadı.

Tiyatro adına büyük mücadeleler de veren Berkay Ateş, 2015 yılında Tiyatro gününü şu sözlerle kutladı: “2007 yılının 27 Mart’ında okunan karşı bildiride Ferhan Şensoy: ” Bugün, dünya ve ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların farkındayız. Bizler, perdelerimizi her zamankinden daha çok bağımsızlık için, eşitlik için, özgürlük için açacağız. Seslerimiz uçuşup gitse de, sözcüklerimiz bilenip kalacak yeryüzünde. Sahnelerimiz barışın ve kardeşliğin çiçek bahçesi olacak.” diye yazmıştı. Belki bugün daha kötü günler yaşıyoruz o günlere göre ama önemli olan bu mücadeleyi hala devam ettirerek, bütün bu yıpratmalara, zorluklara rağmen onlarca sahne, onlarca oyun, yazar, yönetmen, oyuncu kazanmış olmamız.. Bundan daha büyük gözdağı olamaz, büyük gücümüz daha çok üretmek ve tanık olmak. Yaşasın bugün…”

Çukur dizisinden Berkay Ateş.

Tiyatronun Yanında Sinema ve Televizyon Ekranlarında da Yer aldı.

Birçok yapımda adından söz ettiren Berkay Ateş, Yarım Kalan Mucize, Abluka ve Görülmüştür filmlerinde rol aldı. Başarılı oyuncu, Görülmüştür ve Ablukada adlı filmlerde başrolde yer aldı. Berkay Ateş’in televizyon ekranlarında yer aldığı diziler ise, İstanbul Sokakları, Anne, Gülizar, Çukur ve halen oyunculuk yaptığı Alev Alev dizileri.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.