2018 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Son güncelleme:

1)Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı – Avengers 3 Infinity War

Yenilmezler evet iddialı bir yapım ve inanılmaz bir mutluluk merakla beklenen film. Bu seride işler biraz zorlaşıyor Bu defa karşılarında Titan’lı Thanos vardır.  Thanos’u tehlikeli kılan şey ise kainatın dört bir yanına dağılmış 6 sonsuzluk taşından haberdar olmasıdır. Birbirinden farklı güçlere sahip bu 6 sonsuzluk taşa sahip olursa Thanos’a yenilmez bir güç bahşedecektir. Düşman bu kadar büyük olunca onunla yüzleşmek için kainatın dört bir yanından süper kahramanlar hatta tanrılar bu savaşa dahil olacaktır.

IMDB: 9.2 

Tür: Bilim Kurgu

2) Dead Pool 2

Komedi kahramanımız diyorum ben Deadpool bir yandan kahramanlık işlerine devam ederken bir yandan da kız arkadaşı Vanessa’yla mutlu bir ilişkisinin olduğu normal hayatına devam etmektedir. Ancak gelecekten gelen bir düşman ile Deadpool’un düzeni tamamen bozulacaktır.  Cable gelecekte tehdit oluşturabilecek bir çocuğun peşindedir. Deadpool Cable’ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekip kurar ve bu ekiple beraber maceraya atılır. Hem komedi hemde aksiyon dolu sahneleri ile sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapım.

IMDB: 8.1 

Tür: Bilim kurgu

3) Sessiz Bir Yer – A Quiet Place

Anne bana ve çocukların yaşadığı başka hiç kimsenin olmadığı bu ıssız yerde yıllardır birbirleri ile konuşmamakta asla ses çıkartmıyorlar. Konuşmamalarının sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Anne ve babalarının çocuklarından gizledikleri bir şey vardır. Öyle ki evde ses çıkartabilecek hiç bir şey bulunmamaktadır. Bir gün oynarken çocukların bir lambayı devirmesi sonucu çıkan ses yıllar önce ruhani bir varlıkla yapılan anlaşmayı bozar. Artık aileyi korku dolu zamanlar beklemektedir

IMDB: 8.1 

Tür: Korku-Bilim kurgu 

4) Kara Panter – Black Panther

Benim galiba en çok etkilendiğim film T’Challa , Kara Panter babasının ölümünün ardından ülkesi olan Wakanda’ya bu defa liderlik etmek için dönecektir. Whakanda oldukça yüksek teknolojiye sahip bir ülkedir ve kendisini dış dünyadan tamamen soyutlamıştır. T’Challa ülkesinde döndüğünde bu muhteşem ülkeyi yönetmek isteyen başkalarınında olduğunu fark edecektir. Bu durumda ülkesini bir iç savaşa sokup güçsüz düşürmek istememektedir. Bir CIA ajanı olan Everett K. Ross Black Panter’e yardım edecek ve içeriden ve dışarıdan düşmanları ile mücadeleye hazır olmasını sağlayacaktır.

IMDB: 7.9

Tür: Bilim kurgu 

5) Başlat: Ready Player One

Galiba benim de izlemeyi kaçırdığım ama hemen  mutkala izlemem gereken dediğim film sona bıraktım konusu ilgimi çekti .2045 yılında dünya yok olmanın eşiğinde ve giderek daha yaşanılmaz bir yer olmaya başlamıştır. Tüm insanlar gerçek dünyada yapamadığı her şeyi sanal bir oyunda yaşamaya başlamıştır. James Halliday’ ın yarattığı  OASIS’ te insanlar çok yeni ve farklı bir yaşam olanağı bulur. OASIS adlı sanal dünyada istenilen her yere gidebilir, istenilen her şey olunabilir, hayal gücünüzün el verdiği her şey yapılabilir. James Halliday öldükten sonra tüm mal varlığını bu sanal dünyanın içerisine gizlemiş olduğu anahtarları ele geçirene bırakacaktır. Hadi oyun oynar gibi film izleyelim.

IMDB: 7.8 

Tür: Bilim kurgu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.