2018’de Yayınlanan Güney Kore Dizisinde Koronavirüsün Tüm Belirtileri Anlatılmış!

Koronavirüsü gün geçtikçe yayılan koronavirüsünün izleri geçmiş dönemlerde ortaya çıkıyor.Filmler ve kitaplarda koronavirüsünün adının geçmesinin ardından  2018 yılında yayınlanan bir Güney Kore dizisinin 10. bölümünde günümüzde yaşanan ve binlerce kişinin canına mal olan koronavirüs salgınının bilinen tüm belirtilerini anlattığı sahne, sosyal medyada gündem konusu oldu.

Koronavirüsün belirtilerini tek tek bir sahnede anlatan 2018 yapımı bir Güney Kore dizisi olan My Secret Terrius adlı yapımda koronavirüs kehaneti olduğu ortaya çıktı.

Hastane sahnesinde koronavirüsün belirtilerinden, kuluçka süresine, hatta tedavisinin olmayışına kadar her şey bir bir anlatılan dizide Bunların yanı sıra dizide koronavirüs bir biyolojik silah olarak nitelendiriliyor. Dizide bir kadınla konuşan doktor, “Bu virüs, ölüm oranını %90’a çıkarmak için, üzerinde oynanmış, mutasyona uğramış koronavirüsü. Virüs 5 dakika içinde direkt akciğere saldırır, 2 ila 14 gün kuluçka süresi var. İnsan yapımı bir virüs…” diyor. Dizide virüsün bir biyolojik silah olduğu ve herhangi bir aşısının olmadığı da söyleniyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.