Deep Blue Club

2019’un Imdb’ En İyi Not Almış Dram Filmleri

Son güncelleme:

2019’un en iyi dram filmleri ;olarak karşımıza 5 film çıkmakta. Dram türündeki en iyi filmleri sizleri için bir araya topladık.

Togo

2019’un en iyi filmleri listesinde birçok kişinin bilmediği ama efsaneler arasına girmesi muhtemel olan Togo isimli yapım ile karşınızdayız. Gerçek hikayeden uyarlanan film, ABD’nin Alaska eyaletinde geçmektedir. Bölgede salgın baş göstermiştir ve ilaçlar 600 milden daha uzak mesafededir. İlnç bir yaşam öyküsü izleyici ile buluşuyor.

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Imdb: 8.2

1917

1917 filmi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olarak görev yapan Schofield ve Blake isimli iki askerin, imkansız olarak belirtilen görevin üstlenmesini ele almaktadır.  2019un en iyi filmleri arasında yer alan 1917, Altın Küre Ödüllerinde en iyi dram filmi olarak seçildi. Yılın en son çıkan en yeni filmlerinden olan bu yapım Sinema alanında bütün ödüllerde başarı gösteren bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Tür: Dram, Savaş

Imdb: 8.7

Parazit

Güney Kore sinemasının 2019 yılında tüm dünyada vizyona soktuğu Parazit filminde, birbirinden farklı görüşlere sahip ve farklı hayatlar yaşan iki ailenin esrarengiz hikayesi komedi ve dram türünde izleyiciyle buluşturmaktadır. Güney Kore filmleri farklı tarzda karşımıza ıkmış bir yapım olarak izleyiciye soluksuz bir keyif vaad ediyor.

Tür: Komedi, Dram, Gerilim

Imdb: 8.6

Marriage Story

Başrollerinde Adam Driver, Scarlett Johansson, Julia Greer gibi başarılı isimlerin yer aldığı Marriage Story’nin senarist ve yönetmen koltuğunda Noah Baumbach oturuyor. Film muhteşem oyunculuklar sayesinde insanı hızlıca etkine alıyor ve bize bizden bir hikaye anlatır gibi bir film keyfi sunuyor.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Imdb: 8.3

The Irishman

Yönetmenliğini Martin Scorsese’in üstlendiği 2019’un en iddialı yapımlarından The Irishman’in başrollerini ise Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi dev isimler paylaşıyor. biyografik bir suç filmi olan ve bir mafyanın tetikçisini anlatan filim farklı türü ile mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

Tür: Biyografi, Dram

Imdb: 8.2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.