The Comedy Wildlife Photography Awards 2020 Petr Sochman Brussels Belgium Phone: Email: Title: Social distance, please! Description: This photo from January 2020 is the beginning of a scene which lasted approximately one minute and in which each of the birds used a foot to clean the partner's beak. While the whole scene was very informative, this first photo with the male already holding his foot high in the air was just asking to be taken out of the context... Processing: cropping, global adjustments (noise reduction, exposure, saturation, contrast, sharpening), local adjustments (vignette) Animal: Rose-ringed parakeet Location of shot: Kaudulla national park, Sri Lanka

2020 Comedy Wildlife Photography Awards En Tatlı Hayvan Fotoğrafları

Comedy Wildlife Photography Awards Nedir?

Fotoğrafçılar Paul Joynson-Hicks ve Tom Sullam tarafından kurulan yıllık yarışma, vahşi yaşamı, hayvanları komik pozlarla yakalayan neşeli görüntülerle kutluyor. Yarışma, Birleşik Krallık’taki yaban hayatı koruma kar amacı gütmeyen Born Free Vakfı tarafından desteklenmektedir. Bu yıl dünyanın dört bir yanından gelen 44 finalist, kamera için poz veren bir arkadaşına foto bombalayan bir zürafanın, bir fareyle pazarlık yapan bir tilkinin, sahilde kusan akşamdan kalma bir penguenin, dedikodu yapan iki aslanın ve daha fazlasını fotoğrafladı.

Christina Holfelder, “Kusabilirdim” (2020), Falkland Adaları


Yarışma Kategorileri Nelerdir?

Toplam 10 adede kadar resim, 4 portföy girişi ve diğer kategorilere ek 6 giriş ve 2 video girebilirsiniz. 4 resim girmeniz gereken Amazing Internet vePortföy kategorisi dışında her kategoriye en fazla 3 resim girebilirsiniz. Ayrıca tüm kategorilerdeki toplam resim sayısı 10’u geçmemelidir. Video için sadece bir kategori vardır.

Asaf Sereth, “Sürpriz Gülüşler” (2020), Bogoria Gölü, Kenya 

Alex Walker’ın Arazinin Serian Yaratıkları Kategorisi

Karada yaşayan en komik vahşi yaşam fotoğraflarınızdan en fazla üçünü girin. Örneğin bir sincap gibi hayvan uçuyormuş gibi görünüyorsa panik yapmayın, hala karada yaşıyor, bu yüzden onu buraya ekleyin.

Yarin Klein, “Hepimizin Arkadaşı Var” (2020), Kuril Gölü, Kamçatka, Rusya

ThinkTank Photo Junior Kategorisi

Bu, harika ve eğlenceli vahşi yaşam fotoğrafları çekme yeteneğine sahip çocuklar için bir kategoridir. 30 Haziran 2020 tarihine kadar 16 yaşından küçük olanlar başvurabilir. Öyleyse, 15 yaşındaysanız ve 9 Temmuz’da 16 yaşına girerseniz, şansınız var! Komik resimlerinizi diğer kategorilere girin!

Bernhard Esterer, “Yaban Hayatı Dedikodusunu Yaymak” (2020), Kalahari Çölü

İnanılmaz İnternet Portföyü Kategorisi

Bu harika bir kategori ve dürüst olmak gerekirse zor bir kategori. Gerçekten komik vahşi yaşam resimlerinden oluşan bir koleksiyon veya portföy olan 4 resimden oluşan bir koleksiyon istemektedirler. Portföyünüz olarak 4 bağlantısız resim koyabilirsiniz, ancak 4 resim birbirine bağlanırsa daha fazla puan alırsınız, örneğin “4 Afrika Memeli Komik resmi” veya tek bir sahneden gerçekten komik olan 4 resim olabilir.

Ayala Fishaimer, “Zor Müzakereler” (2020), İsrail

Sualtı Kategorisi

Bu kategori suda yaşayan canlılar (balıklar çoğunlukla dürüst olmak gerekirse) içindir.

Brigitte Alcalay-Marcon, “Resme çarpmak” (2020), Etosha Milli Parkı, Namibya

Video Klip Kategorisi

En fazla 2 video klip girebileceğiniz ve her birinin 60 saniyeden uzun olamayacağı kategoridir. Maksimum dosya boyutu 150 MB olan 30 fps’de maksimum 1080p HD çözünürlük olmalıdır, ancak bunun altındaki çözünürlükler de kabul edilebilir. Videolar, çoğu ana ve popüler video türlerini kabul eden Vimeo’ya yüklenecektir.

Esa Ringbom, “Doggo” (2020), Kuhmo, Doğu Finlandiya

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.