2020 Tokyo Olimpiyatları Ertelendi!

Son güncelleme:

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelendiğini açıkladı.

2020 Tokyo Olimpiyatlarına ilişkin açıklama yapan Japonya Başbakanı Şinto Abe, korona virüs salgını nedeniyle olimpiyatların iptal edilmeyeceğini ancak 2021’e erteleneceğini açıkladı.

Çin’de başlayan SARS benzeri yeni tip corona virüs salgını dünya genelinde yapılması planlanan etkinlikleri vurmaya devam ediyor.  Japonya Başbakanı Şinzo Abe, tartışma konusu olan 2020 Tokyo Olimpiyatlarına ilişkin söylentilere  son noktayı koydu. Basın açıklaması yapan  Başbakan Abe, “Uluslararası Olimpiyat Komitesi’yle yapılan görüşmeler sonucu Tokyo Olimpiyatları’nın iptal edilmeyeceği kesinleşti. Komiteden olimpiyatların bir yıl ertelenmesini talep ettik.
Olimpiyat komitesi erteleme talebimizi kabul etti. Tokyo Olimpiyatları en geç 2021 yazında gerçekleştirilecek” dedi.

2021 yılında gerçekleştirilecek olan oyunların adının “2020 Tokyo Olimpiyatları” olarak kalması kararlaştırıldı.  2020 Tokyo Olimpiyatları uluslararası kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Olimpiyat Komitesi, oyunları ertelemeyince Avustralya ve Kanada sporcularını Tokyo’ya göndermeyeceklerini duyurmuştu.
Korona virüs salgını tüm dünyaya hızla yayılırken birçok uluslararası etkinlik de iptal edilmeye başladı. Ertelenen etkinlikler arasında; 2020 Avrupa Kupası, UEFA Avrupa Ligi finali ve İstanbul’da yapılacak olan Şampiyonlar Ligi Finali yer almaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.