2020’nin En İyi Elektrikli Otomobilleri

Dünyadaki araba teknolojisi son hızla elektrikli araba modelleri üzerine yoğunlaşmaya başlamıştır. Bunun sebebinin petrol rezervlerinin tükenmeye başlaması ve enerji tasarrufu ihtiyacıdır. Bu kapsamda 2020 yılında geliştirilmiş elektrikli araba modellerini aşağıda bulabilirsiniz.

TOGG

Türkiye’nin otomobili girişim grubu tarafından geliştirilen yerli araba, sahip olduğu üstün özellikler sayesinde herkesin dikkatini çekmeyi başardı. 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yerli otomobil 500 km menzile sahip olacak.

Volkswagen Id 3

Almanya’nın en büyük otomobil firmalarından Volkwagen tarafından geliştirilen araç, 329, 418 ve 548 km menzile sahip 3 farklı modelde piyasaya çıkacak. Fiyatının 30-42 bin dolar arasında olması bekleniyor.

Honda E

Bir kez şarj etmekle 220 km yol yapabilen bu aracın 35-38 bin dolar arasında satılması bekleniyor. İçerisindeki konfor ve dokunmatik ekranların kalitesi ile ön plana çıkan aracın müşterilerden tam not alacağı aşikâr gözüküyor.

Human Horızon

Çin’de üretilen bu elektrikli otomobil Tesla X modelinden ilham alınarak dizayn edilmiştir. 643 km menzile sahip olan araçta tam 562 adet sensor kullanılmıştır. Aracın 2021 yılında satışa sunulması planlanıyor.

Porsche Taycan

Son derece lüks sınıfta üretilen bu elektrikli otomobilin 185 bin dolardan başlayan fiyatla satışa sunulacağı düşünülüyor. Araç satışa çıktı!

Lotus Evıja

9 dk gibi kısa bir sürede şarj olma özelliğine sahip olan bu otomobil 321 km menzile sahiptir. Dev bir bataryaya sahip olan aracın ne zaman satışa çıkacağı ise tam olarak netlik kazanmış değildir.

Tesla Roadster

Tek şarjla 900 km menzile sahip olan aracın 200 bin dolara satışa sunulacağı düşünülüyor. Ayrıca araç Tesla’nın bu alanda geliştirdiği ikinci araç olma özelliğine de sahiptir.

Tesla Y

SUV model olarak karşımıza çıkan bu elektrikli otomobilin 2021 yılında satışa sunulacağı düşünülüyor. 5 ve 7 kişilik kapasiteye sahip olan aracın menzili ise 320 km’dir. Aracın kısa menzile sahip modelinin satış fiyatının 41 bin dolar, uzun menzile sahip modelinin ise 47 bin dolar olacağı düşünülüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.