2022’ye Damga Vuracak Oyun; Ghostwire: Tokyo

Son güncelleme:

Ghostwire: Tokyo, Tango Gameworks tarafından geliştirilen ve PlayStation 5, Windows ve Xbox Series X / S için Bethesda Softworks tarafından yayınlanan yeni bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun açıklanana göre  aynı zamanda korku unsurları da içeriyor. Tango Gameworks aynı zamanda Resident Evil‘in de oyun geliştiricisidir. Oyun, Ekim 2021’de PlayStation 5 ve Windows için dünya çapında ve 2022’nin ikinci yarısında Xbox Series X / S için piyasaya sürülecek. Bu durum, Microsoft bu yıl Tango’nun ana şirketi Zenimax’ı satın almadan önce duyurulmuştu ve görünüşe göre plan aynen devam edecek. 

Ghostwire:Tokyo

Ghostwire: Tokyo, birinci şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon-macera video oyunudur. Oyuncular, Tokyo’yu rahatsız eden hayaletleri yenmek için çeşitli psikolojik ve doğaüstü yetenekler kullanabiliyorlar. Savaş lideri Shinichiro Hara, savaşı “Karate sihirle buluşuyor” olarak nitelendirdi çünkü karakter büyü yapmak için Kuji-kiri hareketlerinden esinlenen jestler kullandı. Düşmanlar hayatlarının çoğunu kaybettiğinde, çekirdeği açığa çıkar ve oyuncu yenme hareketlerini kullanabilir ve onu yok etmek için ruhunu yenebilir. 

Ghostwire: Tokyo Oyun İçi Görüntü

Ghostwire: Tokyo İlk İzlenim

Ghostwire tokyo satın almadan önce bilmeniz gerekenler; İlk olarak konusundan başlayalım neredeyse tüm Tokyo  vatandaşları  gizemli  ve ani bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar ve diğer dünya ruhları (ziyaretçi  olarak adlandırılır) şehri istila eder. Oyuncunun  doğaüstü gücü ortaya çıkmaya başlar. Oyuncu şehirde dolaşan ruhla boğuştuğunda, Tokyo’daki garip olayların ardındaki gizemleri ortaya çıkarabilecek Hannya maskeleri takan bir grupla karşılaşır. Bildiğimiz kadarıyla görevimiz ziyaretçilerin olduğu  sokakları temizlemek ve neler olduğunu anlamak. Karavandaki ses bize, karakterimizin başkalarının göremediğini gördüğünü, tehditleri duyduğunu ve diğerlerinin göremediğini, bu yüzden açıkça hayatta kalan biri olmadığını ve mevcut durumda özel bir rol oynadığını söylüyormuş. Açıklanan daha fazla bilgiye göre oyunun hikayesinin , Japon halk efsanelerine  dayandığını, modern bir anlayışa birleştiğini ve güçlü bir tuzağa düşme hissini temsil ettiğini açıklıyor. Hepsi yakın mesafeden hızlı hareket ederek veya takla atarak saldırmaya çalışacaklar veya bizi acımasızca öldürmek için uzaktan çığlık atıp zihinsel füzeler fırlatacaklar. Karavandaki eylemler, manuel refleksleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmemiz gerektiğini göstermekte. Ateş topu ve şimşek fırlatmanın yanı sıra, zamanında kaçma ve karşı saldırı da yapmamızın gerekli olduğunu gösteriyor .Aynı zamanda , birleşik çoklu  bir sistemden bahsetmek ve zinciri öldürmek için kablo kullanmak, bu acımasız ruhlarla teker teker mücadele etmeyeceğimiz, tüm grupları yöneteceğimiz anlamına geliyor. 

Ghostwire :Tokyo İzlenim

Ghostwire Tok Satın Almak Mantıklı Mı?

Ama tabi ki oyunun çıkmasına daha çok zaman var ve bilinmeyen de pek çok detay var. Bunlardan biri de oyun dünyası modern Tokyo’da modellenmiş. Kesinlikle ünlü turistik yerleri, eğlence aktivitelerini ve çok daha fazlasını içerecektir ancak bunun ne kadar büyük olup olmayacağını veya şehrin ne kadarının oyuna dahil olacağını bilmiyoruz. Harita geniş bir alanı mı kapsayacak yoksa ziyaretçileri avlamak için özel bir yer mi olacak? Bunlar tabi ki hala son derece merak konusu. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.