21 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta, Vefat, Ağır Hasta Sayılarında Ciddi Artış!

21 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta, Vefat, Ağır Hasta Sayılarında Ciddi Artış!

21 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı 7 kişi arttı; 68 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 7 bin 574’e yükseldi. Hasta sayısı vefat sayısı gibi düne göre ciddi oranda arttı, kritik eşiği geçerek 1.743 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 304 bin 610’a yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı da arttı ve 1.202 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 268 bin 435’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 112 bin 942 test ile beraber toplam test sayısı 9 milyon 381 bin 957 oldu.

Ağır hasta sayısı günlerdir gösterdiği artış gibi bugün de arttı ve 1.491 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.8 olarak tabloda yer aldı.

21 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta, Vefat, Ağır Hasta Sayılarında Ciddi Artış!
21 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta, Vefat, Ağır Hasta Sayılarında Ciddi Artış!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden 21 Eylül koronavirüs tablosu hakkına ”Bugün 1.743 yeni hasta tespit edildi. Can yakan 68 kaybımız var. Ağır hasta sayımız 1.500’e yaklaştı. Sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmalarının sürdürülebilmesi için onların yükünü azaltmalıyız. Bu ancak tedbirlere uyarak gerçekleşebilir.” yorumunu yaptı.

Tabloda düne göre hasta sayısında ciddi artış görüldü, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da hasta sayısı, vefat sayısı ve ağır hasta sayısının üzerinde durdu. Bu durumun değişebilmesi için tedbirlere uyulması gerektiğini tekrar tekrar belirtti.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.