21. Yüzyılın Girişimcilik Dünyasında Örnek Alınması Gereken Bir İsim: İzzet Pinto Kimdir?

Son güncelleme:

Yaptığı konuşmalarla binlerce gence cesaret olan İzzet Pinto‘nun biyografi, özellikle girişimci toplum arasında büyük ilgi topluyor. Başarısızlıkların başarıyla sonuçlandığı bir hayata sahip olan ve denemekten vazgeçmemeyi bir hayat felsefesi haline getiren İzzet Pinto, onu örnek alan çevreler tarafından “Eğer paylaşmayı bilmezseniz kazanamazsınız.” cümlesi ile tanınıyor. Sahip olduğu derinliği uluslararası alanda da geniş çevrelere hissettirmeyi başaran İzzet Pinto’nun birçok eseri, bugün yurt dışında okur buluyor. Peki 21. yüzyılın girişimcilik dünyasında örnek almak istenilen en önemli isimlerden biri olan İzzet Pinto kimdir?

İzzet Pinto, ABD Ticaret Odası’ndan ödül alıyor.

Hayal Etmek, Harekete Geçmek, Kendine İnanmak ve Risk Almak: İzzet Pinto İçin Kazanmanın Şartları Bu Yoldan Geçiyor.

Vazgeçmemenin kazanılan başarılarda en önemli faktörlerden biri olduğuna inanan girişimci İzzet Pinto, bir işte başarılı olmanın ve kazanmanın başlıca gerekleri arasında ise hayal kurmak, kurulan hayaller hakkında harekete geçmek ve eylemde bulunmak, yapılan işte kendine sonuna inanmak ve son olarak da risk almaktan korkmamak olduğunu dile getiriyor. Başarıdaki en önemli faktör olarak nitelendirebileceğimiz paylaşımcılığı da ön planda tutan İzzet Pinto, kazanmanın yolunun paylaşmayı bilmekten geçtiğini de belirtiyor. İyi bir fikrin insanı milyoner yapabileceği söyleyen İzzet Pinto, liseyi bitirdikten sonra epey iyi bir fikre sahip olarak, Amerika’da üniversite öğrenimine devam etmek yerine Bangkok’da ticarete atılmış. Dip noktayı da gören başarılı girişimci İzzet Pinto, bir şekilde kalkmayı da bilerek bu gün bulunduğu konumun hakkını vermiş. Ticareti babasından öğrenmiş olan İzzet Pinto, bu gün göz kamaştıracak bir ticari akla sahip. Küçük yaşlarda iken pazarda saat satışı yapmayı öğrenen ve 13 yaşında iken arkadaşlarına bir şeyler satarak küçük çaplı bir ticaret insanı olarak yetişen Pinto, bu gün pazarladığı Türk dizileri ile binlerce insana ulaşıyor ve büyük bir şirkete sahip. İzzet Pinto’nun yaşam hikayesi ve hayat hakkındaki bakış açısı, bu bakımdan birçok gence umut ve ilham kaynağı oluyor.

İzzet Pinto, bu gün birçok genç için ilham kaynağı bir isim.

İzzet Pinto’nun Başarısızlıklara da Uğrayarak Bu Gün Başarı Dolu Bir Hayata Sahip Olmasını Sağlayan Hayatı Nasıl Geçti?

1978 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmış olan başarılı girişimci İzzet Pinto, lise öğreniminin bir kısmı da dahil gençlik yıllarında İstanbul’da bulundu. Lise öğrenimi İstanbul’daki Bilgi Koleji’nde başlayan İzzet Pinto, bu dönemde yurt dışına giderek Amerika, Texas’taki Houston Stratford High School’da lise eğitimini tamamlamış oldu. Kariyer yaşamına bu günün Türkiye’sindeki işe atılma yaşlarına bakılarak epey genç yaşlarda atılmış olan başarılı girişimci İzzet Pinto, liseyi bitirmesinin ardında 19 yaşında iken uzak doğuya taşındı. Daha sonra tekrar başladığı yer olan Türkiye’ye dönen İzzet Pinto, ülkemizdeki ünlü yazarları, yurt dışına başarıyla tanıttı. 2004 yılına gelindiğinde, kitapları Türk yazarlar listesinde ilk sıralara yerleşerek çok satan kitaplar arasında yer alan yazarları yurt dışında temsil etti. İzzet Punto, bazı eserlerin yurt dışı dağıtımını da başarı ile gerçekleştirerek bu gün farklı ülkelerden binlerce insanın, ülkemiz yazarlarının görüşlerini benimsemesini sağladı.

İzzet Pinto, çok küçük yaşlardan beri bir ticaret insanı idi.

Bugün Ülkemizde Yayınlanan Muhteşem Türk Dizileri Onun Sayesinde Birçok Ülkede Milyonlarca Kişi Tarafından Beğenilerek İzleniyor.

2006 yılında ‘Global Agency‘ isimli başarılı bir yapım şirketi oluşturan İzzet Punto, bu şirket ile Türk yapımlarını yurt dışına taşıyarak Türk televizyonlarının gidişatını başarılı bir yörüngeye sokmuş oldu. İlk Türk televizyon formatını yurt dışında bulunan arenada satışa sunarak bu alanda büyük bir fırsatın ve pazarlamanın önünü açmış olan başarılı girişimci İzzet Punto, Türk dizilerinin dünya pazarında bulunmasının başarısını yaşadı. Türk dizilerinin dünya pazarında alıcı bulması 2008 yılında gerçekleşirken, ülkemizde izlenme rekorları kıran birçok dizi, bugün halen birçok ülkede izleyicilere ulaşıyor. Bu popüler dizilerden sadece birkaçı olan Muhteşem Yüzyıl ve Binbir Gece, başarılı girişimci İzzet Punto’nun oluşturmuş olduğu Global Agency tarafından yurt dışına sunulmuş olan ve uluslararası alanda milyonlarca izleyici bularak büyük başarı elde eden en önemli projeler olarak kabul ediliyor. Kurucusu olduğu Global Agency isimli şirket, bugün dünyanın dört bir yanında televizyon dünyasında lider bir bağımsız içerik dağıtıcısı olmaya ve birçok ülkede Türk dizisi ihracatını sürdürerek toplam 150 yapımın çeşitli ülkelerde sergilenmesini sağlamaya devam ediyor.

İzzet Pinto, ülkemizdeki yapımların ve eserlerin yurtdışında temsil edilmesi bakımından da önemli bir isim.

Lider Bir Girişimci Olan İzzet Pinto, Bugüne Kadar Önderlik Ettiği Projelerinin Başarısını Aldığı Ödüllerle Kutladı.

Kazandığı başarılar hem ülkemizce hem de uluslararası alanda büyük başarılar elde eden İzzet Pinto, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International)’nin 2008 yılında layık gördüğü ‘Yılın Girişimcisi’ ödülünü alarak genç yaşta büyük bir başarı elde etmiş oldu. Türk dizilerini uluslararası alana sunduğu ve daha birçok başarılı projeye imza attığı bir yapım şirketi olan Global Agency’i kurmasının ardından, başarılarının karşılığı olarak bir unvana da layık görülen İzzet Pinto, 2008 ile 2012 yılları arasında ‘Dünyanın En Hızlı Büyüyen İçerik Distribütörü’ unvanını alarak, bu ödülün ardından kendi alanında hızla büyümeye devam etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.