22 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı 2.102!

Son güncelleme:

22 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 71 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 9 bin 584’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 2.102 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 355 bin 528’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı arttı ve 1.584 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 310 bin 027’ye ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 117 bin 198 test ile beraber toplam test sayısı 12 milyon 876 bin 267 oldu.

Ağır hasta sayısı arttı ve 1.599 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.6 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48.1, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %65.2, ventilatör doluluk oranı %32.1, filyasyon oranı %99.6 olduğu görüldü.

22 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı 2.102!
22 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı 2.102!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 22 Ekim koronavirüs tablosu hakkında ”Bugün tespit edilen 2.102 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 1.599. Sağlık çalışanlarımız için en önemli mücadele alanı ağır hastaları tedavi ederek sayılarını azaltmak Bize düşen çok daha kolay. Başta maske ile tedbirlere uyarak mücadeleye destek verin” yorumunu yaptı.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı yine artış gösterdi; 2.102 oldu. Ağır hasta sayısı artarak 1.599 oldu. Sağlık Bakanı, sağlık çalışanlarına destek verilip tedbirlere uyulması gerektiğinin üzerinde durdu. Tedbirleri elden bırakmayarak beraber hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.