22 Eylül Koronavirüs Tablosu: Ağır Hasta Sayısı Artmaya Devam Ediyor!

22 Eylül Koronavirüs Tablosu: Ağır Hasta Sayısı Artmaya Devam Ediyor!

22 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı 3 kişi azaldı; 65 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 7 bin 639’a yükseldi. Hasta sayısı vefat sayısı gibi düne göre azaldı, 1.692 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 306 bin 302’ye yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı arttı ve 1.261 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 269 bin 696’ya ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 114 bin 311 test ile beraber toplam test sayısı 9 milyon 496 bin 268 oldu.

Ağır hasta sayısının günlerdir gösterdiği artış gibi bugün de artışa devam ettiği görüldü ve 1.522 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.7 olarak tabloda yer aldı.

22 Eylül Koronavirüs Tablosu: Ağır Hasta Sayısı Artmaya Devam Ediyor!
22 Eylül Koronavirüs Tablosu: Ağır Hasta Sayısı Artmaya Devam Ediyor!

Sağlık Bakanı Dr. fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden 22 Eylül koronavirüs tablosu hakkında ”Ağır hasta sayımız 1.522’ye ulaştı. Zatürre oranında düşüş devam ediyor. Bugün 1.692 yeni hastamız var. Tedbirlere uygun hareket ederek gecesi gündüzü bizim için çalışmakla geçen sağlık çalışanlarımıza destek verelim. Birlikte başaracağız” yorumunu yaptı.

Ağır hasta sayısının günlerdir durmak bilmeyen artışa devam ettiği belirtildi. Zatürre oranı da ağır hasta sayısının aksine günlerdir düşüşte. Günlük hasta sayısı bugün düşüşe geçti.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.