23 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Korkutuyor, 2.165 Hasta Var!

Son güncelleme:

23 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 74 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 9 bin 658’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 2.165 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 357 bin 693’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.493 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 311 bin 520’ye ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 115 bin 979 test ile beraber toplam test sayısı 12 milyon 992 bin 246 oldu.

Ağır hasta sayısı arttı ve 1.648 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.6 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48.1, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %65.2, ventilatör doluluk oranı %32.1, filyasyon oranı %99.6 olduğu görüldü.

23 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Korkutuyor, 2.165 Hasta Var!
23 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Korkutuyor, 2.165 Hasta Var!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 23 Ekim koronavirüs tablosu hakkında ”Bugün tespit edilen 2.165 yeni hastamız var. Toplamda yaklaşık 13 milyon test yapıldı. Ağır hasta sayımızda artış devam ediyor. Salgınla mücadelede geldiğimiz noktada elimizdeki en büyük silah başta MASKE olmak üzere tedbirlerdir. Mücadeleye güç verin.” yorumunu yaptı.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı yine artış gösterdi; 2.165 oldu. Ağır hasta sayısı artarak 1.648 oldu. Sağlık Bakanı, sağlık çalışanlarına destek verilip tedbirlere uyulması gerektiğinin üzerinde durdu. Tedbirleri (maske, mesafe, hijyen)elden bırakmayarak beraber hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.