23 Eylül Koronavirüs Tablosu: Vefat Sayısı 70’in Üzerinde!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 23 Eylül koronavirüs tablosu hakkında ”Ağır hasta sayımız bugün 1.561’e yükseldi. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bugün tespit edilen 1.767 yeni hastamız var. Sağlık sistemimizin sürdürülebilir ve sağlık çalışanlarımızın hizmet verebilir kalmaları için tedbirleri birlikte uygulayalım.” yorumunda bulundu.

Ağır hasta sayısı günlerdir artıyor ve bugün itibari ile 1.561 oldu. Son 24 saat içinde testi pozitif çıkan aktif hasta sayısı kritik eşiğin üzerinde ve artışta.

Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına bu zorlu mücadelede yardım ederek tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

23 Eylül Koronavirüs Tablosu: Vefat Sayısı 70'in Üzerinde!
23 Eylül Koronavirüs Tablosu: Vefat Sayısı 70’in Üzerinde!

23 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı 7 kişi arttı; 72 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 7 bin 711’e yükseldi. Hasta sayısı ve vefat sayısı düne göre arttı, 1.767 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 308 bin 69’a yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.027 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 270 bin 723’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 112 bin 102 test ile beraber toplam test sayısı 9 milyon 608 bin 370 oldu.

Ağır hasta sayısının günlerdir gösterdiği artış gibi bugün de artışa devam ettiği görüldü ve 1.561 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.7 olarak tabloda yer aldı.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.