24 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Azaldı, Vefat Sayısı Arttı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 24 Eylül koronavirüs tablosu hakkında ”Ağır hasta sayımız 1.573’e ulaştı. Hastalarda zatürre oranı (%6.6) düşmeye devam ediyor. Bugün tespit edilmiş yeni hasta sayımız 1.721. Sağlıkçılarımız son derece özverili. Tedbirlere uyarak sağlık çalışanlarımızın yanında olalım.” yorumunda bulundu.

Ağır hasta sayısı hala artmaya devam ederek bugün itibari ile 1.573 oldu. Son 24 saat içinde testi pozitif çıkan aktif hasta sayısı azaldı fakat hala kritik seviyede.

Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına bu zorlu mücadelede yardım ederek tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

24 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Azaldı, Vefat Sayısı Arttı!
24 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Azaldı, Vefat Sayısı Arttı!

24 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı 2 kişi arttı; 74 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 7 bin 785’e yükseldi. Hasta sayısı düne göre azaldı 1.721 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 309 bin 790’a yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı artışa geçti ve 1.241 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 271 bin 964’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 113 bin 317 test ile beraber toplam test sayısı 9 milyon 721 bin 687 oldu.

Ağır hasta sayısının günlerdir gösterdiği artış gibi bugün de artışa devam ettiği görüldü ve 1.573 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.6 olarak tabloda yer aldı.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.