25 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı 2.017!

Son güncelleme:

25 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 72 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 9 bin 799’a yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği azalma ile 2.017 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 361 bin 801’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı arttı ve 1.297 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 314 bin 390’a ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 112 bin 215 test ile beraber toplam test sayısı 13 milyon 217 bin 888 oldu.

Ağır hasta sayısı arttı ve 1.744 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.6 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48.1, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %65.2, ventilatör doluluk oranı %32.1, filyasyon oranı %99.6 olduğu görüldü.

25 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı 2.017!
25 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı 2.017!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 25 Ekim koronavirüs tablosu hakkında ”Bugün tespit edilen 2.017 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız ve aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bu gidişatı değiştirmek bizim elimizde. Mücadeleyi bize kazandıracak olan birbirimizin hakkına saygı duymak ve tedbirlere birlikte uymaktır.” yorumunu yaptı.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı azalma gösterdi; 2.017 oldu. Ağır hasta sayısı artarak 1.744 oldu. Sağlık Bakanı, tedbirleri (maske, mesafe, hijyen) elden bırakmayarak beraber hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.