25 Haziran Vaka Sayısı: 1.458!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 25 Haziran koronavirüs tablosu hakkında vaka sayısında ve yoğun bakım hasta sayısındaki artıştan bahsetti. Tedbirleri sıkı tutup vaka sayısında azalma ile iyi haberler vermeyi hedeflememiz gerektiğinin üzerinde durdu.

İşte Tablo;

Tablo ve Açıklama

Fahrettin Koca’nın açıklaması; ”Yoğun bakım hasta sayımızda bir artış oldu. Ancak hastalarımızın yoğun bakımda kalma ve toplam tedavi süreleri kısalmış durumda. Yeni vaka sayılarımızsa tedbirlerin azaldığını gösteriyor. Dünyada vaka sayıları tırmanışta. Türkiye’den iyi haberler verelim.”

25 Haziran tablosuna göre; son 24 saatte 52 bin 303 test yapıldı ve 1458 yeni vaka tespit edildi. 21 hasta ise hayatını kaybetti. Son verilerin ardından Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 46’ya, toplam vaka sayısı ise 193 bin 115’e yükseldi.

 

Ardından Sağlık Bakanı yaptığı açıklama ile müjdeli haberi verdi ve virüs yayılma hızının azaldığını belirtti;

”VİRÜSÜN YAYILMA HIZI AZALDI. Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır. Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor. Dünya Sağlık Örgütü, salgının başından bu yana küresel ölçekte en yüksek günlük vaka sayısını daha yeni açıkladı. Virüsün yayılma hızı şu anda bize bağlı.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.