27 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Ve Vefat Sayısındaki Artış Devam Ediyor!

27 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 76 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 9 bin 950’ye yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 2.209 oldu, bu yeni tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 366 bin 208’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azaldı ve 1.511 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 317 bin 519’a ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 127 bin 651 test ile beraber toplam test sayısı 13 milyon 478 bin 452 oldu.

Ağır hasta sayısı arttı ve 1.827 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.0 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %50.8, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %67.1, ventilatör doluluk oranı %33.4, filyasyon oranı %99.7 olduğu görüldü.

27 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Ve Vefat Sayısındaki Artış Devam Ediyor!
27 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Ve Vefat Sayısındaki Artış Devam Ediyor!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 27 Ekim koronavirüs tablosu hakkında ‘Bugün tespit edilen 2.209 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 1.827’ye yükseldi. Ağır hasta ve aktif hasta sayısı düşmeden başarılı olamayız. Mücadele birlikteliği tedbirleri istisnasız uygulamaktan geçiyor. Salgına karşı organize olalım.’ yorumunu yaptı.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı artış gösterdi; 2.209 oldu. Ağır hasta sayısı artarak 1.827 oldu. Sağlık Bakanı, tedbirleri (maske, mesafe, hijyen) elden bırakmayarak beraber hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.