27 Eylül Koronavirüs Tablosu: Uzun Zaman Sonra Ağır Hasta Sayısı Azaldı

27 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 68 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 7 bin 997’a yükseldi. Hasta sayısı hala devam eden azalma ile 1.467 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 314 bin 433’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı bugün düşüşe geçti ve 1.116 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 275 bin 630’a ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 101 bin 119 test ile beraber toplam test sayısı 10 milyonu aşarak 10 milyon 37 bin 700 oldu.

Ağır hasta sayısının günlerdir gösterdiği artışın aksine bugün, uzun zamandan sonra düşüşe geçtiği görüldü ve 1.518 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.5 olarak tabloda yer aldı.

27 Eylül Koronavirüs Tablosu: Uzun Zaman Sonra Ağır Hasta Sayısı Azaldı
27 Eylül Koronavirüs Tablosu: Uzun Zaman Sonra Ağır Hasta Sayısı Azaldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 27 Eylül koronavirüs tablosu hakkında yaptığı yorumunda ağır hasta sayısının uzun bir aradan sonra bugün azaldığının müjdesini verdi: ”Uzun bir aradan sonra ağır hasta sayımız azaldı. Bugün 1.583 ağır hastamız var. Zatürre oranı da düşmeye devam ediyor. Yeni hasta sayısı azalma eğiliminde. Tedbirlerin netice verdiği tartışmasız bir gerçek. Birlikte tedbirlere uyarak virüsü yenelim.”

Zatürre oranı düşüşte, hasta sayısı ve vefat sayısı da aynı şekilde düşmeye devam ediyor.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.