29 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Yine Yükselişte!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 29 Eylül koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda ”Ağır hasta sayımız durağan seyrediyor. Bugün tespit edilmiş 1.427 yeni hastamız var. Virüs ile mücadele birlikte yapıldığında netice veriyor. Mücadeleye güç katan birlikte tedbirlere uymak. Başarının devamı ve sürekliliği için mücadeleye destek verin” ifadelerine yer verdi.

Ağır hasta sayısının durağan olduğunu belirtti ve tespit edilen hasta sayısının 1.427 olduğunu bildirdi.

29 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Yine Yükselişte!
29 Eylül Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Yine Yükselişte!

29 Eylül koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 68 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 130’a yükseldi. Hasta sayısı hala devam eden azalmanın aksine bugün 1.427 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 317 bin 272’ye yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı bugün artışa geçti ve 1.452 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 278 bin 504’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 114 bin 940 test ile beraber toplam test sayısı 10 milyon 268 bin 163 oldu.

Ağır hasta sayısı düşüşe geçerek 1.583 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.5 olarak tabloda yer aldı.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.