3 Kasım Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı! İşte Koronavirüs Tablosu

Son güncelleme:

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca bugünün vaka sayılarını açıkladı. Türkiye, her geçen gün yeni tedbirler alarak virüsten korunmaya devam ediyor. Bayram sonrasında koronavirüs vaka sayılarında yoğun bir artış görülmüştü. Türkiye’de 2 Kasım tarihinde 139 Bin 103 yeni tip koronavirüs testi yapıldı. Bu testler sonucunda ise 2 Bin 341 kişide hastalık tanısı konulmuştu. 76 kişi ise maalesef hayatını kaybetti. İyileşenlerin sayısı ise toplamda 327 Bin 7’ye yükselmişti

3 Kasım koronavirüsten kaç kişi öldü? 3 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı mı? Türkiye’de Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca 3 Kasım tarihinin vaka sayısını ve ölenlerin sayısını açıkladı. Tüm detaylar haberimizde.

3 Kasım koronavirüs tablosu

3 kasım tarihindeki koronavirüs tablosuna göre son 24 saat içerisinde 146 Bin 247 adet test yaptırıldı. 2 Bin 343 kişiye ise hastalık tanısı konuldu. 3 Kasım’da açıklanan tabloya göre ölenlerin sayısı ise 79 kişiye yükselti. Son 24 saat içerisinde ağır hasta olanların sayısı ise 2 Bin 386’ya ulaştı. İyileşenlerin sayısı ise 328 Bin 824’e yükseliş gösterdi.

Fahrettin Koca’dan Mücadele Mesajı..

bugünkü hasta sayısı

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalar ise bugünkü hasta sayısının 2.343 olduğuydu. Ağır hasta sayısında ise artış devam ediyor. Fahrettin Koca, salgının önüne geçmenin en önemli noktasının tedbirlere uymak olduğunu söyledi. Hep beraber tedbirlere uymamız halinde virüsün yayılmasına engel olacağımızı söyledi. Fahrettin Koca ”Mücadeleye güç verin” sözlerini kullandı.

Bir yandan dünya genelinde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı artmaya devam ediyor. Vaka sayısı 47 Milyon 73 Bine yükseldi. Virüs sonrasında hayatını kaybeden insanların sayısı ise 1 Milyon 208 Bini aştı. Dünya genelinde koronavirüs sonrası iyileşenlerin sayısı ise 33 Milyon 909 Bini geçti.

Fahrettin Koca’dan Mücadele Mesajı

Vaka sayıları ABD sınırlarında da artmaya devam ediyor. ABD’de vaka sayısı 9 Milyon 490 Bine ulaştı. Hindistan’da ise vaka sayısı 8 Milyon 262 Binleri gördü. Brezilya’da 5 Milyon 545 Bin ve Rusya’da da 1 Milyon 655 Bin vaka sayısı görüldü.

İtalya’da da vaka sayısı artış gösteriyor. İtalya’nın Başbakanı olan Giuseppe Conte, Vakalrın son zamanlarda çok hızlı artması sonucunda müdahale etme durumunda kalacağını belirtti.

Dünya genelinde koronavirüs artışı devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için tedbir alınması gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.