3 Temmuz’da Memura Ne Kadar Zam Yapılacak?

Son güncelleme:

Temmuz ayında zam bekleyen memurlara müjde!!

3 Temmuz Türkiye İstatistik Kurumu’nun saat 10.00’da açıklayacağı enflasyon açıklanacak verilerine göre zamlar belirlenecek. Tüketici Fiyat Endeksi mayıs ayında 1,36 yükselirken , tüketici fiyatların covid-19 ve ekonomiye olan etkisi sebebiyle 4,57 şeklinde artış meydana gelmiştir. Bu 5 aylık dönemde, maaşlara yapılan yüzde 4’lük zam oranı farkına göre verileceği belirtildi.Memur temmuz zammında haziranda enflasyon oranına göre açıklanacağı belirtildi. Memurlar,sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını  ve enflasyon farklarını 15 Temmuz’da alabilecekler.

Buna bağlı olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ”Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum”şeklinde açıklamada bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Twitter Hesabında açıklama yaptı:

“BOTAŞ’tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki yüzde 9.7 ila yüzde 12.5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.