30 Ekim Koronavirüs Tablosu: Artışlar Devam Ediyor!

Son güncelleme:

30 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 78 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 10 bin 99’a yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 2.332 oldu, bu yeni tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 373 bin 154’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı arttı ve 1.703 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 322 bin 465’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 136 bin 525 test ile beraber toplam test sayısı 13 milyon 877 bin 705 oldu.

Ağır hasta sayısı arttı ve 1.966 oldu, hastalarda zatürre oranı %5.0 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %50.8, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %67.1, ventilatör doluluk oranı %33.4, filyasyon oranı %99.7 olduğu görüldü.

30 Ekim Koronavirüs Tablosu: Artışlar Devam Ediyor!
30 Ekim Koronavirüs Tablosu: Artışlar Devam Ediyor!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 30 Ekim Tablosu hakkında ‘Bugün tespit edilen 2.322 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 2.000’e yaklaştı. Salgınla mücadele hem bireysel hem de toplu halde tedbirlere uymaktan geçiyor. Yarın bugünden daha az hastamız olsun istiyorsak hareketliliği üçte birine indirmeliyiz.’ açıklamasında bulundu.

Son 24 saatte pozitif hasta sayısı artış gösterdi; 2.322 oldu. Ağır hasta sayısı artarak 1.966 oldu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.