31 Temmuz Koronavirüs Tablosu: Son 3 Günde Ağır Hasta Sayısı Artan Şehirler!

31 Temmuz’da açıklanan 24 saatlik verilere göre; koronavirüsten vefat edenlerin sayısı 17 olarak tabloda yer aldı ve toplam vefat sayısı 5 bin 691’e yükseldi. 982 yeni hastanın testlerinin pozitif çıkması ile toplam hasta sayısı 230 bin 873’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 996 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 214 bin 535’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 46 bin 492 test ile beraber toplam test sayısı da 4 milyon 800 bin 823 oldu.

Ağır hasta sayısı 582 olurken hastalarda zatürre oranı %8,8 olarak tabloda yer aldı.

Koronavirüs nedeniyle vefat eden kişi sayısı toplam 5 bin 691 oldu, toplam hasta sayısı ise 230 bin 873’e yükseldi.

31 Temmuz Koronavirüs Tablosu: Son 3 Günde Ağır Hasta Sayısı Artan Şehirler!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıkladığı 31 Temmuz tablosu için yaptığı yorumda son 3 gün içerisinde ağır hasta sayısı en çok artan şehirleri paylaştı;

”Son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirler: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. 27 şehirde ise son üç günde yeni ağır hastamız olmadı. Zatürreli hasta oranımızda düşüş, yeni tanı konan hasta sayımızda artış eğilimi var.”

 

Ayrıca Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından bugün ilk günü olan Kurban Bayramı’nı kutladı ve bayram hakkında da el öpülmemesi, tedbirlere uyulması hakkında uyarılarda bulundu;

”El öptürmeyelim, el öpmeyelim. Büyük küçük, elimizden geleni yapalım.”

”Ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini, kardeşlik duygularımızı güçlendirmesini dilediğimiz Kurban Bayramımız mübarek olsun. Önümüzdeki günlerin huzurlu ve sağlıklı olması için salgın hastalığa karşı alınması gereken tedbirleri alalım. Bayramı izleyen günlerimiz de iyi olsun.”