4 Ekim Koronavirüs Tablosu: Vefat ve Hasta Sayısı Azaldı!

4 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 57 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 441’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği azalma ile 1.429 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 324 bin 443’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azalma gösterdi ve 1.182 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 285 bin 50’ye ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 104 bin 402 test ile beraber toplam test sayısı 10 milyon 806 bin 285 oldu.

Ağır hasta sayısı bugün artış gösterdi, 1.475 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.4 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %49,3, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %67,1, ventilatör doluluk oranı %32,3, filyasyon oranı %99,1 olduğu görüldü.

4 Ekim Koronavirüs Tablosu: Vefat ve Hasta Sayısı Azaldı!
4 Ekim Koronavirüs Tablosu: Vefat ve Hasta Sayısı Azaldı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 4 Ekim koronavirüs tablosu hakkında yaptığı yorumda bugün yapılan yaklaşık 105 bin test sonucunda 1.429 yeni hasta belirlendiğini açıkladı ve birlik olup tedbirlere uyulması gerektiğinin üzerinde durdu:

”Bugün yapılan 104.402 test sonucunda 1.429 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayımız 1.475. Rehavete kapılmamalı ve tedbiri elden bırakmamalıyız. Birlikte tedbirlere uyarak virüse fırsat vermemeliyiz. Birlik olursak kazanan biz oluruz.”

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.