500 Yıllık Tüyler Ürperten Keşif: Annesi Öldü Diye Diri Diri Gömmüşler!

Grönland’de 500 yıllık bir keşif ortaya çıktı. Inuit halkından bir ailenin bugüne kadar çok iyi korunmuş mumyaları bulundu.

Bir grup avcının ortaya çıkardığı mumyaların arasında 6 aylık bir bebekde bulundu. 500 yıllık bir mezar olduğu belirlenen keşifin ilk görüntüleride ortaya çıktı.

Bulunan 8 kişinin milattan sonra 1475’te ölmüş olabileceği iddia edilirken, 500 yıllık mumyalar, 1’er metre arayla 2 ayrı mezarda, üst üste konularak gömülmüş halde bulundu.

Mezarda iki de çocuk vardı. Çocukların anneleri öldüğü için canlı canlı gömüldüğü düşünülüyor. Çünkü Inuit halkında, evin annesinin ölmesi durumunda, çocukları yaşasa bile canlı canlı anneyle birlikte gömülürdü.

Inuitler’de bunun bir gelenek olduğu ve tüm ailenin bir arada olması için yapıldığı düşünülürken dünya hayatından sonra da huzur içinde uyumaları gerektiğine inanılıyor.

Arkeoglar, çenelerinde ve alınlarında dövme bulunan 6 kadın ile biri 6 aylık iki çocuğunun bulunduğu kalıntıların mumyalanmasında buz ikliminin etkili olduğunu düşünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.