6 Ekim Koronavirüs Tablosu: Sayılarda Azalma Var!

6 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 55 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 553’e yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği ciddi artış ile 1.511 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 327 bin 557’ye yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı azalma gösterdi ve 1.229 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 287 bin 599’a ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 112 bin 421 test ile beraber toplam test sayısı 11 milyonu aşarak 11 milyon 44 bin 338 oldu.

Ağır hasta sayısı bugün küçük bir artış gösterdi, 1.414 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.2 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48,6, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %68,8, ventilatör doluluk oranı %31,4, filyasyon oranı %99,3 olduğu görüldü.

6 Ekim Koronavirüs Tablosu: Sayılarda Azalma Var!
6 Ekim Koronavirüs Tablosu: Sayılarda Azalma Var!

Fahrettin Koca 6 Ekim koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda; ”Ağır hasta sayısı kontrol edilebilir seviyede seyrediyor. Bugün tespit edilen 1.511 yeni hasta var. Tedbirlerle galip geleceğiz. Birlik ve beraberlik virüsle mücadelenin gücü. Bu güce destek verin.” açıklamasında bulundu.

Fahrettin Koca bugün ağır hasta sayısının kontrol edilebilir seviyede olduğunun haberini verdi. Birlik olarak tedbirlere uyulması gerektiğinin de üzerinde durdu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.