6 Şehirde Koronavirüs Nedeni İle Yeni Karantina Kararları Alındı!

Artan koronavirüs vakaları nedeni ile 6 şehirde yeni karantina kararları alındı. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında karantina kararı alınan şehirler:

AFYONKARAHİSAR

Yeni pozitif hastaların çıktığı binada yapılan filyasyon çalışmaları kapsamında bir bina için geçerli olacak karantina uygulamasına başlatıldı. 

Yapılan açıklamada; binada bir evde koronavirüslü hasta çıktığı, komşu ziyaretleri nedeniyle diğer evlerin de karantinaya alınması için karar verildiği öğrenildi. 

SİVAS

Gürün ilçesinde bir köyde pozitif hasta çıktığı için karantina uygulaması başladı. 

Valilik tarafından yapılan açılamada Güneş Köyü’nde yeni vakaların ortaya çıkması sonucunda başlatılan filyasyon çalışmaları kapsamında tüm köyün karantina altına alınması gereği duyulduğu bildirildi. 

OSMANİYE

Kadirli ilçesinde, yeni koronavirüs vakalarının çıkması nedeni ile Tatarlı Köyü’nde karantina uygulaması başlatıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ”Tatarlı köyünde Kovid-19 pozitif tanısı konulan hastanın temas öyküsünün olması nedeniyle tedbir amaçlı bulaşın önlenmesini sağlamak, vatandaşlarımızın sağlığını korumak, Kovid-19 salgınının kontrolü ve köylerimizin sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri gereğince Tatarlı köyüne giriş ve çıkışların sınırlandırılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

ADIYAMAN

Adıyaman’da 38 evin karantinaya alındığı öğrenildi. Kent merkezinde yapılan testler sonrası koronavirüs hastası olan kişilerin evlerinde ve filyasyon çalışmaları kapsamında belirtilen evlerde karantina uygulaması başlatıldı.

SAKARYA

Sakarya’nın Geyve ilçesinde, koronavirüs nedeniyle 56 kişinin karantina altında tutulduğu Nuriosmaniye ve Şerefiye mahalleleri, muhtarları tarafından karantinaya alındığı belirtildi. 

HATAY

Hatay’ın Samandağ ilçe merkezinde bulunan PTT şubesi, bir personelin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine kapatılarak karantinaya alındı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.