60 ve 65 Yaş Üstü Yolcuların Ulaşıma Bilet Parası Ödeyeceği Düzenleme Geliyor!

Son güncelleme:

60 ve 65 yaş üstü vatandaşların Belediye ve Demir yollarına ait şehir içi toplu taşıma araçlarında, mesai yoğunluğunun yaşandığı sabah ve akşam saatleri arasında bilet parası ödemelerini zorunlu hale getirecek yasa tasarısı geliyor.

AKP tarafından hazırlanan; emlak vergilerine, suya, çevre temizlik vergisine, konut sigortasına ve Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne çeşitli oranlarda zam yapılmasını öngören taslak düzenlemeden 60 yaş üstü vatandaşların şehir içi seyahatlerine yönelik de kötü haber çıktı. Yakın zamanda Meclis’e sunulacak olan taslak düzenlemenin yasalaşması halinde 60 yaş üstü vatandaşlar mesai yoğunluğunun olduğu sabah ve akşam vakitlerinde “tam bilet” parası ödeyecekler..

10.6 Milyon Vantandaşı Etkileyecek

Yapılan hesaplamalara göre, memur kenti olarak  bilinen başkent Ankara’da sabah mesai yoğunluğu 07:00-09.30 saatleri arasında yaşanırken akşam ise 16:00 ile 20:00 saatleri arasında yaşanıyor. İstanbul’da ise bu yoğunluk daha uzun sürelere yayılabiliyor.

TÜİK’e göre, 60-64 yaş arasında 3 milyon 446 bin ve  65 yaş üstünde de 7 milyon 186 bin olmak üzere toplam 10 milyon 632 bin vatandaşımız bulunuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.