7 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Artışta

7 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 56 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 609’a yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 1.581 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 329 bin 138’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı artış gösterdi ve 1.355 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 288 bin 954’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 116 bin 608 test ile beraber toplam test sayısı 11 milyon 160 bin 946 oldu.

Ağır hasta sayısı bugün azalma gösterdi, 1.411 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.2 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48,6, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %68,8, ventilatör doluluk oranı %31,4, filyasyon oranı %99,3 olduğu görüldü.

7 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Artışta
7 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısı Artışta

Fahrettin Koca 7 Ekim koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda; ”Bugün tespit edilen 1.581 hasta var. Ağır hasta sayısının düşüş eğilimi başladı. Ağır hasta sayısını düşürmek hastaların erken tedaviye başlaması ile mümkün. Sağlık çalışanlarımız insan üstü bir gayretle çalışıyor. Mücadelede onlara birlikte destek olalım.” açıklamasında bulundu.

Fahrettin Koca bugün ağır hasta sayısında düşüş eğilimi başladığının haberini verdi. Sağlık çalışanlarının gösterdiği üstün performansa destek olarak tedbirlere uyulması gerektiğinin de üzerinde durdu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.