Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Ankara’ya yılda 10 milyon turist getirecek, Guinness Rekorlar kitabına gireceğiz” diyerek milyarlarca lira harcayarak yaptırdığı Ankapark’ın kapısına kilit vuruldu.

Bir Bekçi Dışında Kimse Kalmadı

Sözcü’de yer alan habere göre demir yığınına dönüşen Ankapark’a gelen giden olmayınca gişeler kapatıldı, parkın girişine de bariyerler çekildi. 100’ü aşkın personel işten ayrılırken bir bekçi dışında kimse kalmadı.

Kiralayan Şirket İşçilerin Maaşlarını Ödeyemedi

20 Mart 2019’daki açılışından altı ay sonra sıkıntılar yaşamaya başlayan Ankapark’a, bilet ücretleri düşürülmesine rağmen ilgi görmemişti. Parkı yıllık 26 milyon 400 bin liraya ve 29 yıllığına kiralayan şirket, işçilerine maaş ödeyemez hale geldi.

Borcu Nedeniyle Elektrik Kesilmişti

Başkent’e 10 Milyon turist getireceğini söyleyerek yapılan Oyun parkı Wonderland Eurasia’nın (Ankapark) daha önce de borcu nedeniyle elektriği kesilmişti. Parkın 2-2,5 milyon TL elektrik borcu olduğu ve  elektriklerin kesilmesiyle çalışanların evlerine gönderildi söylenmişti.

750 Milyon Dolara Mal Oldu

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine kurulan ve ticari faaliyete geçebilmesi için yasal düzenleme yapılan Ankapark/Wonderland Eurasia, ‘Avrupa’nın en büyük tema parkı’ olma iddiasıyla 750 milyon dolara yapılmıştı.

 

 

44030cookie-check750 Milyon Dolar Harcanan Ankapark’ın Kapısına Kilit Vuruldu