8 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Devam Ediyor!

8 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı arttı; 58 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 667’ye yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 1.615 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 330 bin 753’e yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı artış gösterdi ve 1.398 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 290 bin 352’ye ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 117 bin 101 test ile beraber toplam test sayısı 11 milyon 278 bin 47 oldu.

Ağır hasta sayısı bugün azalma gösterdi, 1.403 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.2 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48,6, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %68,8, ventilatör doluluk oranı %31,4, filyasyon oranı %99,3 olduğu görüldü.

8 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Devam Ediyor!
8 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Devam Ediyor!

Fahrettin Koca 8 Ekim koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda; ”Bugün 1.615 hasta tespit edildi. Ağır hasta sayımızda düşüş eğilimi devam ediyor. Salgını kontrol altında tutacak olan filyasyon ve izolasyon. Tedbirlere uyarsak buna gerek kalmayacak. Salgını birlikte kontrol altında tutabiliriz. Bu mücadeleye güç verin.” açıklamasında bulundu.

Fahrettin Koca dün ağır hasta sayısındaki düşüş eğiliminden bahsetmişti, bugün ağır hasta sayısında düşüş eğiliminin devam ettiğini tekrarladı. Her gün olduğu gibi bugün de mücadelede birlik olunması gerektiğinin üzerinde durdu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.