Deep Blue Club

80 Bin Kişi Zorla Çalıştırılıp Alınıp Satılıyor. Büyük Devlerin Acımasızlığı

Son güncelleme:

Çin gerçek bir dev olduğunu kabul ettiğimiz ülkeler arasında son günlerde bir şekilde sürekli hastalıklarla ve olaylarla gündemde ancak bu sefer hastalıktan değil Çinlilerle ilgili yüzyıllardır devam eden bir anlaşmazlık ve savaş ve sömürüden bahsedeceğiz.

Çinlilerin en çok savaştığı millet Türkler galiba bu yüzden en yakınında bulunan Uygur Türkleri ile sürekli bir anlaşmazlık halinde Asya da bulunan Türkler için farklı politikalar uygulamaktadır. Uyguladığı politika gerçekten ülkeleri bile bu zulme son verilmesi için harekete geçirmesi gerekiyor.

Son dönemde yapılan araştırmalar sonucunda toplama kamplarında bulunan Uygur Türkleri yaklaşık 80 bin tanesi zorla Çin tarafından global markaların fabrikalarında çalıştırılıyor alınıp satılıyorlar. Çin bunu yalanlamış olsa da Araştırmacı Vicky Xiuzhong Xu, raporla ilgili açıklamasında, “Uygurlar siyasi asimilasyonun yanı sıra alınıp satılıyor, Çin genelinde ağır koşullarda çalışmaya zorlanıyor ve toplu olarak devrediliyorlar.” Açıklamasında bulundu.

Aynı zamanda Birleşmiş Milletler (BM) ve İnsan Hakları İzleme Örgütü’ne (HRW) göre Çin yönetimi, Doğu Türkistan genelinde 1 ile 3 milyon arasında Uygur, Kazak ve diğer Türk kökenli kişiyi toplama kamplarında tutuyor.

Gerçekten Çin de üretim yapan bu firmaların neden bu insanlık dışı duruma izin verdiğini anlayamıyoruz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.