9 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Durmuyor!

Son güncelleme:

9 Ekim koronavirüs tablosu ile açıklanan 24 saatlik verilere göre; düne göre vefat sayısı azaldı; 55 kişi hayatını kaybetti bu nedenle toplam vefat sayısı 8 bin 722’ye yükseldi. Hasta sayısı son 24 saatte gösterdiği artış ile 1.629 oldu, bu yeni hastaların tespit edilmesiyle toplam hasta sayısı 332 bin 382’ye yükseldi.

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan hasta sayısı artış gösterdi ve 1.402 hasta daha taburcu oldu ve toplam iyileşen hasta sayısı 291 bin 754’e ulaşmış oldu. Son 24 saatte yapılan 115 bin 295 test ile beraber toplam test sayısı 11 milyon 402 bin 342 oldu.

Ağır hasta sayısı bugün azalma gösterdi, 1.398 oldu, hastalarda zatürre oranı %6.2 olarak tabloda yer aldı.

Tablodaki yeni haftalık verilerde; yatak doluluk oranının %48,6, erişkin yoğun bakım doluluk oranının %68,8, ventilatör doluluk oranı %31,4, filyasyon oranı %99,3 olduğu görüldü.

9 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Durmuyor!
9 Ekim Koronavirüs Tablosu: Hasta Sayısındaki Artış Durmuyor!

Fahrettin Koca 9 Ekim koronavirüs tablosu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı yorumda; ”Bugün yeni 1.629 hastamız var. Toplam ağır hasta sayımız 1.398. Ağır hasta sayımızı düşürmek için mücadele ediyoruz. Hastalarımızın durumu ilerlemeden tespit edebilmek için yoğun filyasyon çalışması yürütülüyor. Bu emeklere tedbirlere uyarak destek olun” açıklamasında bulundu.

Fahrettin Koca dün ağır hasta sayısında düşüş eğiliminin devam ettiğini açıklamıştı bugün ise ağır hasta sayısının hala düşüşte olduğunu ve bunun için mücadele verildiğini açıkladı. Mücadeleye devam edilerek birlik olunması gerektiğinin üzerinde durdu.

COVID-19’un yayılmasını önlemek için:

Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun. Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın. Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.

Maskeler

Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19’a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.