9 Ülkeye Uçuş Yasağı Sonrası Pegasus’tan Bilet İptal Ve Erteleme Duyrusu Geldi!

Korona virüs Avrupa’nın 9 ülkesine uçuş yasağı geldi. Konu ile ilgili Pegasus tarafından yapılan açıklamada 9 ülkeye gelen seyahat yasağı sonrası bilet iptali, değişimi ve tarih değişikliği detaylarına yer verildi.

“14-18 MART SEFERLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ GÜNCELLEME!”

Pegasus resmi internet adresinden yayımlanan duyuruda;
-14-18 Mart tarihlerinde Türkiye’den Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya‘ya bazı uçuşların çift yönlü yapılmasına karar verilmiştir.
-Kurallar gereği, Türkiye çıkışlı uçuşlarda sadece yurt dışı oturum izni ya da yabancı ülkelerin vatandaşı olan yolcular kabul edilebilmektedir.
-Kurallar gereği, Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya‘dan Türkiye’ye yapılacak uçuşlarda sadece T.C. vatandaşları, T.C. oturum izni ve T.C. mavi kart sahibi olan yolcular kabul edilebilmektedir.
14-18 Mart’ta yapılacak olan ek sefer uçuş listesine aşağıdaki linkten ulaşabilir, flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden satın alabilirsiniz.

UÇUŞ KISITLAMASI GETİRİLDİ!

Pegasus Havayolları tarafından resmi internet sitesinde yayımlanan diğer bir duyuru ise uçuş kısıtlması getirilen ülkeler olmuştu. Yapılan açıklamada;

“Değerli Misafirlerimiz,
SHGM talimatları ve yabancı ülkelerin resmi otoritelerinin Korona Virüsüne karşı aldıkları tedbirler doğrultusunda bugüne (14 Mart 2020) kadar aşağıdaki ülkelere uçuş kısıtlamaları getirilmiştir:
Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, İtalya, Irak, Iran, Suudi Arabistan, Ukrayna, Kosova. Bu kısıtlamalar dahilinde bazı ek seferler yapılacaktır ve diğer tüm seferlerimiz iptal edilmiştir. Bu doğrultuda en güncel bilgiyi alabilmek adına duyurumuzu takip ediniz.”

Sefer Kısıtlaması olan Ülkeler;
Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, İtalya, Irak, İran – SHGM talimatı doğrultusunda kısıtlanmıştır. Suudi Arabistan, Ukrayna, Kosova – Ülke resmi otorite kararları doğrultusunda kısıtlanmıştır.

İPTAL OLAN SEFERLER İÇİN ÜCRETSİZ DEĞİŞİKLİK, İADE VE AÇIĞA ALMA
İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz değişiklik, iade ve açığa alma hakkınızı flypgs.com ve Pegasus Mobil uygulamalarım üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Şu an çağrı merkezinde oluşacak olan yoğunluk sebebiyle işlemlerde yavaşlama olabilir, lütfen endişe etmeyiniz ve bilet işlemlerinizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden yapınız.
Hatırlatmak isteriz ki, iptal olan uçuşlarınızdan doğan (uçuş tarihi geçtikten sonra dahi) ücretsiz değişiklik, iade ve açığa alma hakkınızı hiçbir kayıp yaşamadan önümüzdeki günlerde de flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden tamamlayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.