Bollywood dans ,eğlence farklı yapımlarla karşımıza çıkan sinema dünyası bazı yapımları var ki insanı kendine çekiyor ve gerçekten anlam kargaşası için muhteşem bir film izleyip etkisinden kurtulamıyorsunuz.O yüzden bu Bollywood dünyasının En iyi yapımlarını oyunluğu ile birleştirip ortaya çıkarmış tüm dünyanın yıldızları arasında yerini alan ülkemizde de fazlaca sevilen Aamir Khan 5 güzel yapımına bakacağız.

Dangal

Bir güreşçinin  kızlarını da güreşçi olarak yetiştirmesi üzerine çekilmiş bir filmdir 2016 yapımı film gerçekten başarılı ve öğütleyici olarak yerini almış zorlukların nasıl başarıya dönüştüğünü anlatmaktadır. Dünya çapında izlenme rekorları kıran filmler arasında yer almaktadır.

IMDB; 8,5

Peekay

P. K., başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını anlatıyor. Şehirde gezinen bir yabancı olan P.K daha önce kimsenin sormadığı basit sorular sorarak onlara cevaplar arar. Başka bir galaksiden gelen Peekay’ın; gerçek tanrıyı aramasını konu edinen film izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikayeye odaklanır. Rajkumar Hirani’nin yönetmenliğini yaptığı filmin başlıca rollerinde Aamir Khan, Anushka Sharma ve Sanjay Dutt yer almakta.Komik bir o kadarda içsel ve düşüncesel yolculuk sağlayacağınız film

IMDB; 8,6

Yerdeki Yıldızlar

Aamir Khan’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğunda harika işlere imza attığının ilk örneği Yerdeki Yıldızlar) filmi. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Amir Khan’ın yaptığı film herkesi ilgilendiren özel öğrenci kavramını bize en güzel şekilde anlatan yapımlar arasında bir çocuğun özel bir ilgi ile neler başardığını göreceğiniz film sizi derinden etkileyecek.

IMDB; 8,8

3 Aptal (3 Idiots)

Kendilerine ve tüm okula ilham olan, herkesten farklı düşünen ve sistemi değiştirmenin mümkün olduğunu savunan Rancho, mezun olduktan sonra ortadan kaybolur. Rancho’yu bulmak için yıllar sonra yollara düşen Farhan ve Raju, bu yolculuklarında Rancho’nun şaşırtıcı hikayesine tanık olur. Her şeyin değişeceğini bize gösteren bir yapım ve Hint sinemasını Ülkemize tanıtan film olarak tarihe geçmektedir. yaklaşık 3 saat süren film izleyici gerçekten farklı duygulara ve kendinden bir şeyler bulacağı bir durumlar örgüsüne sürüklüyor.

IMDB; 8,8

Lagaan

Evet kült yapımlar arasında yerini alan İngiliz sömürüden kurtulmaya çalışan bir Hint köyünün kriket maçı ile barışçıl yöntemle halletmeye çalıştığını kansız bir savaşı ve mücadeleyi anlatmaktadır. Baş rollünde yine karşımıza Aamir Khan çıkıyor 4 saat süren yapım gerçekten algınızı dağıtmadan izleyeceğiniz yapımlar arasında.

IMDB; 8,9

40320cookie-checkAamir Khan Bollywood’un Yıldızının En İyi 5 Filmi