ABD Silahlı Kuvvetlerinin Sigorta Tercihi: USAA

USAA, 1922 yılında San Antonio’da 25 ABD ordu subayı tarafından, askeri subay olarak yüksek riskli bir grup oldukları algısı nedeniyle otomobil sigortası sağlayamadıkları için doğan ihtiyaçları neticesinde kuruldu. USAA, o zamandan beri silahlı kuvvetlerin geçmiş ve şimdiki üyelerine, subaylara ve askere alınmış ailelerine bankacılık ve sigorta hizmetleri sunmak için gelişim gösterdi.

Şirketin odak noktası ABD ordusunun üyeleri ve yakın aileleridir.

USAA, doğrudan pazarlama kavramının öncüsüdür ; işlerinin çoğu, aracılar yerine çalışanlar kullanılarak internet veya telefon üzerinden yürütülmektedir. 1960’lara kadar işlerinin büyük kısmı posta yoluyla gerçekleştiriliyordu. 1960’ların sonunda USAA, postadan telefonla satış ve hizmete geçiş yapmaya başladı. Ücretsiz telefon numarası 1978’de lanse edildi ve internet üzerinden satış ve hizmet 1999’da başladı.

USAA, otomobil sigortası, ev sahibi sigortası, kiracı sigortası ve kişisel mülk sigortası dahil olmak üzere bir çok kişisel mal ve kaza sigortası sunmaktadır.

Otomobil Sigortası

Hasar Merkezi: Otomobil hasarından yol yardımına kadar, bir hak talebinde bulunmadan önce, bu sırada ve sonrasında şirket yanınızdadır.

Ödeme Esnekliği: Hiçbir ek ücret ödemeden ödeme planınıza uyacak esnek bir ödeme planı edinebilirsiniz. Ayrıca, poliçenizi başlatmak için bir şey ödemenize gerek kalmaz.

Kolay Erişim: Poliçenizi yönetin, araba sigortası teklifleri alın, otomatik kimlik kartları talep edin ve daha fazlasını çevrimiçi olarak veya bir mobil cihazdan yapın.

Şirket, toplam gelire göre en büyük ABD şirketlerinin 2018 Fortune 500 listesinde 100. sırada yer aldı.

USAA Otomobil Sigortası ile Nasıl Korunuyorsunuz?

Arabanız İçin Koruma: Aracınız bir olaya karıştığında hasarları ödeyecek kapsamlı ve çarpışma sigortası edinmektesiniz.

Finansmanınız için Koruma: Bir kazada hatalı olmanız durumunda sizi mali olarak korumak için çoğu eyaletin zorunlu kıldığı sorumluluk sigortasını almaktasınız.

Çoğu eyalet, asgari bir sorumluluk kapsamı gerektirir, bir kazadan sorumlu olduğunuzun tespit edilmesi durumunda mali olarak korunmanıza yardımcı olur. Sorumluluk sigortası iki bölümden oluşur; bedensel yaralanma ve mal hasarı. Kişisel varlıklarınızı korumak için yeterli korumaya sahip olmalısınız.

Siz ve Yolcularınız için Koruma: Sürüş ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde kişisel yaralanma koruması veya sigortasız ve yetersiz sigortasız koruma gibi teminatlar alabilirsiniz. Kapsamı şunlardır:

  • Kişisel Yaralanma Koruması
  • Genişletilmiş Avantaj Kapsamı
  • Sigortasız ve Yetersiz Sigortasız Sürücü Bedensel Yaralanma Teminatı
  • Sigortasız ve Eksik Sigortasız Motorcu Mal Hasar Teminatı

Yol Yardımı: Yolda kalmışsanız ve aracınız çalışmıyorsa, aracınızı çekme veya tamir etme maliyetini öder. Ayrıca, aracınızın kilidini açmak, benzin dağıtmak veya bir lastiği değiştirmek için hizmetler de içerir.

Kiralama Masrafı Karşılama: Kapsanan bir sigorta talebi nedeniyle aracınız onarılırken bir kiralık arabanın maliyetini (seçtiğiniz sınıfa kadar) ödeyen isteğe bağlı bir özelliktir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.