ABD’li Boksör Virginia Fuchs, Cinsel İlişki Sayesinde Doping Cezasından Kurtuldu

Son güncelleme:

Dopingli çıkan Amerikalı Olimpik boksör Virginia Fuchs yaşadıkları ile spor dünyasının gündemine oturdu.

Ünlü Olimpik boksörün kanında yasaklı madde çıkması sonrası kurulda soruşturma başlamıştı daha sonra durumun tam olarak açıklandığı gibi olmadığı kanaatine varıldı.

Amerikalı Olimpik boksör Virginia Fuchs, 13 Şubat tarihinde yapılan idrar testi pozitif çıkmış ve yasaklı iki doping maddesi idrarında tespit edildiği için hakkında Amerika Anti-Doping kurulu hakkında soruşturma açılmıştı.

Konuya ilişkin soruşturma yürüten USADA, konuyla ilgili açıklamalara bulundu. Fuchs’ın yasaklı maddeyi cinsel ilişki ile kaptığını belirtirken soruşturmada erkek arkadaşının yasaklı iki maddeyi içeren bir ürün kullandığı ve Fuchs’ta tespit edilen maddelerin ihlal seviyesinin yakın zamanda cinsel ilişki yoluyla maruz kalma seviyesiyle dengeli ve tutarlı olduğu sonucuna varıldığı açıklandı.

ABD’li Boksör Virginia Fuchs, Cinsel İlişki Sayesinde Doping Cezasından Kurtuldu

Kurul yaptığı açıklamada Virginia Fuchs’un erkek arkadaşının da yasa dışı bunları kullanmadığı ve doktorunun kontrolünde ilaç kullandığını belirtti.

Açıklamada cinsel ilişki ile bu maddelerin bulaştığı belirtilirken, ceza konusuna da yer verildi.

Funchs, cinsel ilişki sırasında bu maddelerin 32 yaşındaki boksörün vücuduna bulaştığını bu nedenle kendisine ceza verilmeyeceğini belirtti.

“RUHSAL AÇIDAN SIKINTI YAŞADIM”

Ceza almaktan kurtulan Fuchs, konuyla ilgili bir kamuoyu açıklamasında bulundu. Funchs, bu süreçte ruhsal sıkıntılar yaşadığını açıklarken, aklanması ile hedefini Tokyo olimpiyatları olarak belirlediğini açıkladı. Funchs, tüm gücüyle olimpiyat hazırlıklarını odaklandığını söyledi.

Doping tespit edilen oyunculara dört yıl tüm müsabakalardan men cezası veriliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.