Acun Ilıcalı’dan Meraklandıran Proje: Yakında Exxen Sizlerle!

Son yıllarda oldukça popüler olan dijital yayıncılık alanında her geçen gün rekabet artmaktadır. BluTV, Puhutv, Netflix ve en son da Amazon Prime‘ın Prime Video ile Türkiye’ye giriş yapması, bu rekabet ortamını kızıştırarak alternatiflerin çoğalmasına sebep olmuştur. Bu dijital yayıncılık piyasasına, tüm Türkiye’nin tanıdığı, yıllardır televizyon programlarında görev alan ve yapımcı görevini üstlenen Acun Ilıcalı da katıldı.

Exxen platformu ile dijital platform piyasasına giriş yapacak olan Acun Ilıcalı, bazı açıklamalarda bulundu.


Ilıcalı, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, ‘’Exxen’’ adlı platform ile dijital yayıncılık dünyasına giriş yapacağını belirtti. Diğer saydığımız platformlar gibi, Exxen platformunda da orijinal yapım dizi ve filmler ile farklı yarışma programları izleyiciler ile buluşacak. Acun Ilıcalı, açıklamasında; “Çok iddialı bir platformla geliyoruz. Televizyonculukta hayallerimizi gerçekleştirecek noktada değiliz.” İfadelerine yer verdi.

Ilıcalı, sosyal medya üzerinden mühdeyi verdi.


Netflix platformunda, ‘’Exatlon Türkiye’’ yarışması ile izleyici ile buluşan Acun Ilıcalı ve ekibi, bu proje ile güncel sıralamalarda yer almıştı. İzleyicinin beğenisi toplayan yapım, günlerce popülerler sekmesinde kalmıştı. Ayrıca bu projenin beğenilmesi, Exxen’in ortaya çıkmasına da neden olmuş olabilir. Ilıcalı’nın yaptığı açıklamada Exxen projesinin şimdilik hangi içeriklere sahip olacağı veya ne tür içerikleri barındıracağı bilinmiyor. Lakin Tv8 yapımlarından farklı bir şekilde izleyici ile buluşacağı tahmin ediliyor.

Birçok başarılı projeye imza atan Ilıcalı ve ekibi, dijital platformları ile adlarından söz ettireceğe benziyor.


Exxen Ne Zaman İzleyici İle Buluşacak?

Tv8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, Exxen platformunun adını önerenin Ali Taran olduğunu belirtti. Adının anlamı henüz bilinmeyen bu platformun dizi ve film severler ile ne zaman buluşacağı ise merak konusu. Yapılan açıklamada Ilıcalı, ‘’Yeni dijital platformumuz Exxen’de yakında beraberiz…” ifadelerine yer verdi.
Acun Ilıcalı’nın Exxen platformu için diğer açıklamaları ise şöyle: “Çok iddialı bir platformla geliyoruz. Televizyonculukta hayallerimizi gerçekleştirecek noktada değiliz. Dijital dediğin zaman bambaşka bir dünya. İsmi belli. Ali Taran buldu. Bayıldım. Güzel bir platform olacak. İçerik olarak da ciddi zengin olacağını düşünüyorum. Benim hayalini kurduğum bir projem var bir sürpriz programı. Onu yapacağım. Kendime bir ekip kuruyorum bu program için. Çok iddialı bir model programı yapacağız. Türkiye’nin en iyi modellerini seçeceğiz. Onun dışında belgesellerimiz var. Çok önemli birimlerden çok önemli destek alacağımızı düşünüyorum.”

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.