Adeta Bir Bilim Kurgu Filmi! Kendi Evinizi Yapmanızı Sağlayan ICON Vulcan 3-D Printer

Bir yazıcıyla evinizi baştan sona yapabileceğinizi söylesek? Bir bilim kurgu filmi sahnesi gibi görünse de ICON Vulcan 3-D Printer ile bunu yapmak artık mümkün. 3 boyutlu yazıcı ile evin temelini katman katman oluşturabiliyor, iş gücü ve malzemede tasarruf edebiliyorsunuz. Bu şekilde ucuz ve dayanıklı evler üretmeyi planlayan ICON firması New Story projesi ile kar amacı gütmeyen evleri Latin Amerika ve Karayip’lerde üretmeyi planlıyor. ICON bu ilginç ürünle tüm gözleri üstüne çekmeyi başardı.

Peki ICON Vulcan 3-D Printer nedir? ICON Vulcan 3-D Printer nasıl kullanılır? ICON Vulcan 3-D Printer özellikleri nedir? ICON Vulcan 3-D Printer avantajları nedir?

ICON Vulcan 3-D Printer nedir?

ICON Vulcan 3-D Printer nedir?

ICON Vulcan 3-D Printer, tasarlamış olduğunuz evi yapılandırmanızı sağlıyor. Kısa zamanda gerçekleşen işlemlerle oluşan ev az malzeme kullanıyor. İgücü ve malzeme tasarrufu yapan bu ürünle artık evinizi kendiniz inşa edebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Teksas eyaletindeki ICON 2018 yılı başında 32 metre karelik evi 48 saatlik kısa bir sürede eksiksiz tamamladı. Bu durum da dikkatleri üstüne çekmesini sağladı.

ICON Vulcan 3-D Printer özellikleri ve avantajları nedir?

ICON Vulcan 3-D Printer özellikleri nedir?

ICON, 24 saatte 185 metre karelik bir alandaki evi inşa etmek için 9 milyon Dolar bağış topladı. Bu inşa süresinde Vulcan‘ın az malzeme kullanması ve iş gücü tasarrufu yapması gözden kaçmadı.

Bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi görünen bu ürün 3-D yazıcı ile ev üretebiliyor. Yakın gelecekte az malzeme ve iş gücü ile ev yapımı her yerde mümkün olacak gibi görünüyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.