Afganistan Uçağı Düştü!

Son güncelleme:

Dün öğle saatlerinde Afganistan uçağının düşmesi haberi tüm dünyayı salladı. Afganistan’ın Gazne vilayetinde düşen uçağın ABD uçağı olduğu kayıtlara düştü. ABD Hava Kuvvetlerine ait olan uçağın doğrulamasını ise Albay Sonny Laggett yaptı. Sözcünün doğrulamasını Twitter üzerinden yaptığı da görüldü. Uçağın ABD’ye ait olan E- 11A olduğunu ve uçağın düşme nedeninin de hala araştırılan konular arasında yer aldığını yazısına ekledi. Sözcü Laggett Twitter yazısında, ‘’Uçağın düşme nedeni soruşturulmaktadır. Şu an uçağın düşman ateşiyle düştüğüne dair herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Taliban’ın başka bir uçağının daha düştüğü ifadesi de yanlıştır.’’ dedi.

Taliban’ın İddiası

Taliban’ın da yapmış olduğu haber açıklamasında uçağın ABD militanları tarafından düşürüldüğü ve uçağın içerisinde yer alan kişilerin de CIA ajanlarından oluştuğunu belirtti. Uçakta olan kimsenin hayatta kalmadığını ve dolayısıyla da CIA ajanlarının tamamının öldüğünü açıklamalarına ekledi.

Son edinilen bilgiler doğrultusunda araştırmaların bölgede devam ettiğini de görebilmekteyiz. Uçağın ABD Hava Kuvvetlerine ait bir uçak olduğu belirtilse de Taliban’ın yapmış olduğu açıklamaların doğruluğu henüz kanıtlanmadı. Uçakta ölen kişilerin sivil ya da ajan olup olmadığı da bilinmeyen konular arasında yer almakta. Ayrıca Ariana Havayolları’nın CEO’sunun da kendi uçaklarının düşmediğine dair bir açıklama yaptı. Afganistan Sivil Havacılık Kurumu’nun da ticari uçağın düştüğüne dair olan haberleri yalanladığı yine yapılan açıklamalar içerisinde yer alıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.