Ailecek İzleyeceğiniz En İyi Yabancı Filmler

Anne mısırları patlat! Akşam ailecek film izleyeceğiz mis gibi keyif yapalım diyorsanız ailecek çoluk çocuk izleyeceğiniz izlerken sizi etkileyip duygudan duyguya sokacak bir kaç film önerisi ile karşınızdayım .Keyifli vakit geçirmek ailenizle ortak bir şeyler yapmak için bence en güzel etkinlik sonra oturup film hakkında konuşursunuz belki seri beklersiniz belkide alışkanlık haline gelir ve güzel yapımları sürekli olarak izleye bilirsiniz. Kaliteli bir zaman geçirmeniz dileğiyle

Kanca (Hook) 1991

Peter Pan filminin devamı olan ve usta yönetmen Steven Spielberg imzası taşıyan Kanca, zamansız yapımlardan biridir. Defalarca izlemenize rağmen sıkılmayacağınız film, yayınlandığı dönemin ötesinde bir yapımdır. Dustin Hoffman’ın tipsiz kanca karakterine bir hayli ruhunu katarak performans gösterdiği Peter Pan filminin kadrosunda kimler yok ki; Robin Williams, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow ve Bob Hoskins gibi birbirinden başarılı isimler boy gösteriyor.

Hababam Rock (School of Rock) 2003

Richard Linklater yönetmenliğindeki Hababam Rock, 30 yaşına gelmiş ama hala gitarist olma hayalleri kuran lisede sözleşmeli müzik öğretmenliği yapan Dewey Finn’in hikâyesini konu alıyor. Başrolünde Jack Black’in olduğu filmin oyuncu kadrosunda Joan Cusack, Mike White ve Sarah Silverman gibi isimler yer alıyor. Komedi türündeki film, Dewy ile 9 yaşındaki öğrencisinin müzik dolu hikâyesini anlatıyor.

Mucize (Wonder) 2017

Julia Roberts, Jacob Tremblay, Owen Wilson üçlüsünü bir araya getiren Mucize, R.J. Palacio’nun romanından Steve Conrad tarafından senaryolaştırılırken yönetmenliğini ise Stephen Chbosky üstlendi. Farklılıklara nasıl yaklaşmamız konusunda sosyal sorumluluk mesajları veren bir aile filmi olan Wonder, yaşıtı diğer çocuklardan farklı olan Auggie Pullman’ın sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışmasını konu alır.

Şef (Chef) 2014

Yönetmenliğini, senaryosunu ve başrolünü Jon Favreau’nun üstlendiği bir yol filmi olan Şef (Chef), birçok ünlü oyuncuya rastlamak mümkün. Başta Scarlett Johansson olmak üzere Sofía Vergara, Robert Downey Jr., John Leguizamo, Dustin Hoffman ve Oliver Platt gibi yıldız isimler filmde yer alıyor. Çok şık bir restoranda baş aşçı olan Carl, yemeklerinin lezzetinin düşüşe geçmesiyle eleştirmenlerin hedefi haline gelir. Yeteneğine rağmen kariyerinde düşüşe geçtiğini hisseden Carl, oğlunu da yanına alarak her şeyi geride bırakır ve ikinci el bir yemek karavanıyla yollara düşer.

Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par) 2007

Problemli bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini ve başrolünü Bollywood’un en önemli yıldızlarından Aamir Khan üstleniyor. Darsheel Safary, Tisca Chopra ve Vipin Sharma gibi isimlerin yer aldığı bu film Aamir Khan’ın aile dostu filmlerle dolu filmografisinde en çok bilinen yapımların başında gelir. Dersleri kötü olan, ailesi tarafından tembel bir çocuk olduğu düşünülen, okulda sık sık kavgaya karışan küçük Ishaan, ailesi tarafından yatılı okula gönderilir. Ishaan’ın çok mutsuz ve yalnız bir çocuk olduğunu fark eden resim öğretmeni Ram, saır ve özenle küçük çocuğa yardımcı olur.

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (The Chronicles of Narnia : The Lion, the Witch and the Wardrobe) 2006

C.S. Lewis’in fantastik kitap serisinin yayınlanan ilk kitabından filme uyarlanan Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap, sizin ve ailenizin hayal dünyasının sınırlarını zorlayacak. Film, 2005 yılında “En iyi Makyaj” dalında Oscar Ödülü’nü kazandı. Andrew Adamson’ın yönetmenliğini üstlendiği serinin ilk filminde, 1940’lı yıllarda savaşta zarar görmesinler diye anneleri tarafından yaşlı profesörün taşradaki malikanesine gönderilen Pevensie Kardeşlerin, malikanedeki dolaptan paralel evren Narnia’ya geçmelerini ve orada başlarına gelenleri konu alır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.